سرتیتر اخبار
 

امام جمعه علی آباد کتول با اشاره به تلاش دشمن برای قرار دادن مردم مقابل نظام اسلامی، گفت: مسئولین به فکر حل مشکلات مردم باشند و نگذارند دشمن با مشکلات اقتصادی فتنه ای جدید بسازد. مردم احساس کنند که مسئولین با مردم و برای مردم هستند، برای پیروزی انقلاب اسلامی و کشورمان با مشکلات مبارزه می کنند.

به گزارش زرین نامه؛ حجت الاسلام شاهچراغی در تجمع بزرگ مردم شهرستان علی آباد کتول به مناسبت سالگرد حماسه بزرگ 9 دی بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی از آغاز شکل گیری تا کنون همواره بر مبنای مردم سالاری بوده و همواره این مهم را با برگزاری انتخابات های مختلف اثبات کرده است.

وی با اشاره به پیروزی در جنگ تحمیلی به پشتیبانی مردم، اظهار کرد: در آغاز جنگ بنی صدر اجازه ورود مردم را به جنگ نمی داد و معتقد بود جنگ امری تخصصی است و باید ارتش وارد شود در حالی که ما آن زمان ارتش قوی نداشتیم، اما خوشبختانه امام خمینی (ره) با درایت و هوشیاری و با اعتقاد به اینکه این جنگ مربوط به مردم است و دشمن مقابل نظام مردم سالاری آن ها ایستاده است، فرمان حضور مردم در جبهه ها را صادر کردند.

شاهچراغی با بیان اینکه نگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اتکاء تمام و کمال به مردم کشورمان، گفت: چه در طول حیات امام (ره) و چه در دوران مقام معظم رهبری می بینیم که همواره تلاش بر پیاده سازی نظام مردم سالاری دینی بوده است.

تلاش دشمن برای جداسازی مردم از نظام اسلامی

امام جمعه شهرستان علی آباد کتول مهمترین هدف و برنامه دشمن را جداسازی مردم از نظام اسلامی دانست و اذعان کرد: امروز دشمن با تمام توان و با ابزارهای مختلفی که در دست دارد، در پی ایجاد تقابل میان مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به فتنه دشمن در انتخابات 88 گفت: در همه ی انتخابات ها اینگونه بوده که بر اساس رای مردم یک طرف برنده و یک طرف به ظاهر بازنده می شود، اما در فتنه 88 دشمن با نیرنگ عده ای وارد میدان تقابل با نظام جمهوری اسلامی کرد.

انتخابات معیار مردم سالاری دینی

شاهچراغی با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری از اصل انتخابات در همه ی سال های پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: در سال 88 ایشان از هیچ کاندیدایی حمایت نکردند، بلکه حمایت ایشان از اصل انتخابات بود. چرا که اگر حمایتشان نبود، یقیناً دیگر نمی توانستیم انتخاباتی برگزار کنیم، چرا که هر کس پیروز نمی شد، اعتراض و آشوب به پا می کرد.

وی با تاکید بر اینکه مسئله دشمن این خط و آن حزب سیاسی نیست، بلکه مسئله آن ها اصل انقلاب، ولایت فقیه و جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: 7 سال از فتنه 88 می گذرد و هرچه از آن فاصله می گیریم، دست استکبار و برنامه ریزی دشمن که آن را طراحی و برنامه ریزی کرده و عده ای را به صحنه آورده بود، بیشتر محسوس می شود.

امام جمعه علی آباد کتول گفت: بعد از این جریان همه گروه ها و احزاب سیاسی هم عقیده هستند که باید مقابل دشمن هوشیار باشند و او را دست کم نگیرند.

شاهچراغی ابراز کرد: بدانیم که دشمن برنامه ریزی می کند و می خواهد از آب گل آلود ماهی بگیرد، لذا با هر جرقه ای و هر انتخاباتی می خواهند وارد میدان شده و فتنه انگیزی کند.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری همیشه از انتخابات به عنوان یک معیار مردم سالاری حمایت کرده اند، زیرا اگر این معیار را از مردم بگیریم و اعتماد مردم را به آن مخدوش کنیم، چه چیزی داریم که جای آن بگذاریم و چگونه می توانیم رییس جمهور و دیگر مسئولین این نظام را انتخاب کنیم.

وی با بیان اینکه همه وزرا و مسئولین می دانند که تقلب در انتخابات ایران با فرآیند پیچیده ای که دارد، امکان پذیر نیست، به لزوم هوشیاری مقابل حیله های دشمن تاکید کرد و گفت: پیش از فتنه 88 کسی باور نمی کرد، انتخاباتی که یک جشن ملی بود و مردم با تمام توان در آن شرکت می کردند تا به واسطه آن با آرمان های امام (ره)، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کنند، به یک تهدید تبدیل شود.

ولایت فقیه فصل الخطابمان نباشد، شکست می خوریم

شاهچراغی با اشاره به درس هایی که فتنه 88 به ملت ایران داد، خاطر نشان کرد: در طول انقلاب اسلامی، هر جا ولایت فقیه را به عنوان فصل الخطاب قرار دادیم، در آن پیروز بوده ایم و نقشه دشمن نقش بر آب شد، اما در سال88 فصل الخطابی ولی امر مسلمین به عنوان رهبری حکیم و بصیر را نادیده گرفتند و چنین فتنه بزرگی رخ داد.

امام جمعه علی آباد کتول با بیان اینکه از دولت، مجلس و قوه قضاییه محترم تقاضایم این است که ببینند اوضاع مردم چگونه است، گفت: فتنه تمام نمی شود. دشمن هنوز به دنبال این است که مردم را به هر بهانه ای به صحنه تقابل با نظام وارد کند. مسئولین و نمایندگان مردم باید به فکر رفع مشکلات باشند تا با این مشکلات، فتنه ای جدید نسازد.

وی با اشاره به بررسی بودجه 97 در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: نمایندگان مجلس باید ببینند امروز مردم چه مشکلی دارند و با عملکرد صحیح باری از دوش مردم بردارند نه اینکه بار دیگری بر آن ها اضافه کنند.

شاهچراغی با بیان اینکه ملت ما هوشیار و بصیر است و رهبر معظم انقلاب ما تمام وجودش در خدمت ملت است و مردم این را می فهمند، اذعان کرد: اگر مردم بدانند و احساس کنند که مسئولین با تمام توان مردم و برای مردم هستند، مردم هم با تمام توان با مشکلات اقتصادی مبارزه کرده و برای پیروزی کشور تلاش می کنند.

امام جمعه علی آباد کتول در پایان گفت: معنای فتنه در یک بخش به معنای آزمایش و امتحان است و امروز امتحان الهی این است که ما چگونه امانت انقلاب اسلامی را حفظ می کنیم. انقلابی که صدها هزار خودن شهید پای آن ریخته شده و رزمندگان زیادی سلامتی خود را برای حفظ آن از دست داده اند.

انتهای پیام/

 

 

لینک مرتبط:

تجمع با شکوه علی آبادی ها در سالروز حماسه 9 دی+ تصاویر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :