سرتیتر اخبار
 

رییس اداره تبلیغات اسلامی علی آبادکتول گفت: در آیین اعتکاف امسال 987 نفر از مردم مؤمن و ولایتمدار علی آبادکتول در مساجد روستاها و شهرهای این شهرستان حضور داشتند.

به گزارش زرین نامه؛ حجت الاسلام سید علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری تحلیلی بیان کرد: مراسم اعتکاف با حضور 820 زن و 167 مرد، امسال در 6 نقطه شهری و 12 نقطه روستایی این شهرستان برگزار شد.

وی اظهار کرد: مساجد صاحب الزمان (عج) و شهید مطهری علی آباد کتول، مسجد جامع فاضل آباد، مساجد جامع و امام حسن مجتبی (ع) مزرعه کتول و مسجد محمد رسول الله سنگدوین در ایام اعتکاف ماه مبارک رجب امسال میزبان معتکفین بودند.

حسینی همچنین با اشاره به برپایی مراسم اعتکاف در روستاهای این شهرستان گفت: روستاییان نیز برای انجام اعمال فریضه معنوی اعتکاف در 12 روستای امیرآباد فندرسک، مهدی آباد، حاجیکلاه، حاجی آباد، زرین گل، کردآباد، معصوم آباد، آلوستان، جهان بینی، شیرنگ، رحمت آباد و حکیم آباد معتکف شدند.

وی تصریح کرد: سخنرانی پیرامون موضوعات دینی و اجتماعی با حضور سخنرانان برجسته، اجرای برنامه های آموزشی، پاسخگویی به شبهات دینی معتکفین، نشست های گفتمان دینی، مشاوره، دعا و مناجات، قرائت قرآن از جمله برنامه های جانبی بود که در این روزها برای بهره مندی بیشتر معتکفین، در مساجد شهرستان علی آبادکتول برگزار شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان علی آباد کتول با اشاره به اهمیت اعتکاف در روایات اسلامی و قرآن اذعان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی این سنت فراموش شده اسلامی احیاء شد تا جایی که امروزه در بسیاری از شهرها به علت کثرت مراجعات برای حضور در اعتکاف، امکانات جوابگوی آن ها نیست.

حسینی اصل توجه به معبود و دوری از امور مادی را از نکات با اهمیت در اعتکاف دانست و افزود: اعتکاف در حقیقت سبب افزایش ارتباط فرد با معبود یگانه می شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان علی آبادکتول با اشاره به حضور فعال و 70 درصدی قشر جوان در مراسم اعتکاف این شهرستان خاطر نشان کرد: آیین های معنوی، سرمایه‌ انقلاب اسلامی برای مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن است که ایجاد زمینه لازم برای حضور قشر جوان و آینده‌ساز جامعه در این گونه آیین ها، کشور را مقابل تهدیدهای فرهنگی بیمه می‌کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :