سرتیتر اخبار
 

امام جمعه علی آباد کتول با اشاره به فشار اقتصادی حاکم بر زندگی مردم، گفت: این گرانی و فقر به مردم ما تحمیلی است. مجلس قوانین را از روی فکر تصویب و بر آن نظارت کنند نه آنکه به دنبال باند بازی بوده و در حال چرت زدن به تصویب قوانین بپردازند.

به گزارش زرین نامه؛ حجت الاسلام سید علی مهدی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان علی آباد کتول با اشاره به 10 آذر ماه، سالروز شهادت آیت الله مدرس، شجاعت، سازش ناپذیری با دشمنان و عدم معامله پشت پرده برای کسب منافع خود از ویژگی های این مجتهد بزرگ برشمرد و گفت: ایشان از تعهد و تدین خاصی برخوردار بود و علیرغم اینکه همراهان کمی داشت، اما آنچه مصلحت دین و مردم بود، بیان می کرد.

وی با بیان این سخن حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند؛ «مجلس در راس امور است»، اظهار کرد: این سخن مبالغه نیست و مسئولیت های زیادی به عهده مجلس است که تصویب قوانین و نظارت بر اجرای آن از مهمترین این وظایف است. اگر این دو درست انجام شود، بسیاری از مسائل حل می شود.

مهدی نژاد با اشاره به حضور 290 نماینده که هزینه های زیادی هم صرف آن ها می شود، گفت: ما در مجلس 290 قانون گذار در کمیسیون های مختلف داریم که علاوه بر آن ها خبرگان عرصه های مختلف نیز می توانند در کنار آن ها همکاری کنند و برای مسائل مختلف کشور قوانین مناسبی تصویب کنند.

وی با تاکید بر لزوم پر کردن خلاء های قانونی در کشور توسط مجلس، گفت: رییس جمهور نمی توانند در مقابل اجرای مصوبات مجلس تعلل کند و نمایندگان حق دارند وزا را استیضاح کند، لذا مجلس می تواند در حل مشکلات کشور نقش اساسی داشته باشد.

امام جمعه علی آباد کتول با اشاره به نظارت بر بازار ارز و دستگیری مجرمان این حوزه، گفت: در تابستان که هنوز تحریم ها به طور کامل رخ نداده بود، ارز آنقدر گران شد، اما حالا علیرغم تحریم ها و مشکلات در فروش نفت، هر روز شاهد کاهش قیمت دلار و سکه هستیم، اگر چه تاثیری در زندگی مردم نداشته، اما تب و تاب قبلی پایین آمده است.

مهدی نژاد با بیان اینکه مردم ما از مجلس توقع دارند که در زندگی روزمره آن ها تاثیر مثبتی داشته باشند، تصریح کرد: آن موقع دلار گران شده بود، همه چیز گران شد و گفتند به دلیل گرانی دلار است و حالا که قیمت دلار پایین آمده باز می گویند خرید قبلی است و برای همین اجناس ارزان نمی شود، مگر در زمان گرانی دلار خرید قبلی نداشند که به یک باره همه چیز را گران کردند؟

وی اذعان کرد: مردم امروز در فشار هستند و زندگی برای بسیاری از آن ها سخت شده است. قیمت ها عادی نیست. اگر نظارت دقیقی صورت گیرد، شاید رفاه و آسایشی برای مردم ایجاد شود.

مهدی نژاد تاکید کرد: اینجاست که مجلس در راس امور است. نمایندگان باید هم قوانینی برمبنای فکر تصویب کنند و هم نظارت کنند نه اینکه وقتشان را هدر داده و در حال چرت زدن به تصویب قانون بپردازند.

وی با بیان اینکه مجلس جایی نیست که نماینده وقتش را به چیزهای باطل بگذراند، گفت: شاید کارهایی مثل دخالت در انتخاب رؤسای ادارات و دستگاه ها برای یک نماینده مهم باشد اما این چیزی نیست که مردم از او می خواهند. وقت نماینده بسیار با اهمیت است و باید از آن برای تصویب و پیگیری قوانین محکم و متقن بهره گیرد.

امام جمعه علی آباد کتول با بیان اینکه ما کشور فقیری نیستیم، اظهار کرد: گرانی و فقر به مردم ما تحمیلی است، مگر ما همیشه وابسته به غرب و واردات بودیم. اگر قوای مقننه، مجری و قضاییه ما دست در دست هم بگذارند، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، وضعیت فعلی که زندگی برای مردم سخت شده، را نخواهیم داشت.

مهدی نژاد تصریح کرد: قطعاً مجلس ما کار می کند. توقع این است که باند و گروه بازی مطرح نباشد. اینگونه نباشد که اگر وزیری کار نمی کند و در باندشان هست با او کاری نداشته و اگر در باندشان نیست، استیضاح شود. باید بر مبنای قانون عمل کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در روزهای آینده به بحرین می رود. این رژم می خواهد با کمترین بهاء بیشترین سود را ببرد.

بحرین 700 هزار جمعیت دارد و 70 درصد شیعه و 30 درصد سنی هستند.که 30 درصد سنی، حاکم متعلق هستند و شیعیان آنجا یا در زندان بوده و یا شکنجه می شوند و محرومیت های مختلفی دارند و تبعیت آن ها سلب می شود و متهم به جاسوسی می شوند. از طرفی ناو پنجم امریکا در بحرین قرار دارد و از طرفی دیگر هم حکومت بحرین برای ادامه ظلم و تبعیض و حاکمیت خودش، نیروهای سعودی در آنجا هستند.

مهدی نژاد با بیان اینکه امریکا قلدری است که فقط پول می خواهد و مسائل حقوق بشری برایش اهمیتی ندارد، گفت: کشورهای عرب دو نقطه ضعف دارند. یکی از نظر امنیتی و دیگری مشکل کمبود آب که صهیونیست ها گفته اند ما مشکلاتان را حل می کنیم و آن ها نیز چون از خودشان چیزی ندارند، مجبورند با آن ها همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم منطقه، مردم بیداری هستند، گفت: علیرغم اینکه بن سلمان به گفته سازمان ملل قاتل خبرنگار سعودی است، رییس جمهور امریکا که تنها به دنبال پول است از وی به دلایلی همچون ایستادن مقابل ایران، کاهش قیمت نفت، حمایت از اسرائیل در منطقه، معامله قرن حمایت می کند.

امام جمعه علی آباد کتول خاطر نشان کرد: در این دنیای وانفسا جمهوری اسلامی صدای حق طلبی را به گوش جهان می رساند و امید است که خداوند متعال مظلومین جهان را بر سرنوشت خودشان حاکم فرماید.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :