سرتیتر اخبار
 

رییس شورای اسلامی شهر سنگدوین با بیان اینکه این شهر در دوران نمایندگی آقای رحمت اله نوروزی متحول شد، گفت: نماینده باید انقلابی و مردمی باشد تا بتواند کارهای ماندگار و شاخص در جهت رشد و پیشرفت شهر و روستا و خدمت به مردم انجام دهد.

به گزارش زرین نامه؛ گفت و گوی خبرنگار این پایگاه خبری تحلیلی با آقای علمی رییس شورای اسلامی شهر سنگدوین را در ادامه می خوانید:

سوال:«سنگدوین بعد از شهر شدن چه تغییراتی کرد؟»

_ سنگدوین بعد از تبدیل شدن به شهر تحولات چشمگیری یافت و در حوزه های بهداشتی- درمانی، ورزشی و عمرانی (جدول کشی، لوله کشی، فاضلاب و ) و افزایش اعتبارات دولتی (دوره نمایندگی آقای نوروزی در مجلس شورای اسلامی) رشد کرد. ما با افزایش اعتبارات، توانستیم تمامی معابر و خیابان ها را آسفالت کنیم و به طور کلی شکل شهر تغییر کرد.

اولین سالن ورزشی را در زمان نمایندگی آقای نوروزی کلنگ زنی کردیم و استاندار برای افتتاح آن تشریف آوردند.

نگاه آقای نوروزی اینگونه است که مسئولان اجرایی باید مردمی و پای کار باشند.

باید به ازای هر ۱۵۰۰ نفر یک خانه بهداشت وجود داشته باشد، که بعد از تبدیل روستا به شهر، تاسیس شده و بهورز در آن مشغول به خدمت شد.

مشکل بهداشت محیط و بهداشت عمومی تقریباً حل شده و شهر با کمک آقای نوروزی دارای ماشین حمل زباله و ماشین آلات شهرداری و... است و با نگاه تقویت بنیه شهری، یک دستگاه بیل بکو نیز خریداری شده است.

همچنین تلاش فراوان ایشان در بحث ارزش افزوده نیروگاه، مبلغی از این ارزش افزوده به شهرداری سنگدوین هم تعلق گرفت و اوضاع اقتصادی شهرداری شهر سنگدوین بعد از آن، خیلی بهتر شد. که همه ی این ها، ثمره نگاه انقلابی و مردمی جناب آقای نوروزی است.

سوال: «با توجه به امکان سنجی های انجام شده در آینده چه کار هایی باید برای شهر سنگدوین انجام شود؟»

_آسیب های اجتماعی با کمک نهادهای دولتی مستقر در منطقه حل می شود، لذا اولین اقدام باید اجازه تأسیس ادارات و نهادهای دولتی و خدمات رسان در این شهر باشد.

_ نیاز مهم دیگر شهر سنگدوین، احداث درمانگاه شبانه روزی و تشکیلات سازمانی بهداشتی کار آمد است که بتواند پاسخگوی مشکلات این شهر و روستاهای تابعه آن باشد. سنگدوین از لحاظ جغرافیایی در منتهی الیه شهرستان علی آباد کتول قرار دارد و تامین آمبولانس و تاسیس مرکز فوریت های پزشکی برای کمک به بیماران در شرایط بحرانی از دیگر نیازهای مهم این شهر است.

_ در خصوص « اشتغال و درآمدزایی» نیز شهر سنگدوین نیاز به بازارهای داخلی دارد که شهروندان بتوانند محصولات کشاورزی و دامپروری و... خود را در آن معامله کنند تا از هزینه های گزاف حمل و نقل کاسته شود.

_ در حوزه کشاورزی نیز، سیلو و مخازن نگهداری محصولات کشاورزی یکی از ضروری ترین نیازهای مردم سنگدوین است. زیرا در زمان برداشت محصول،آن ها ناگزیر به ارسال محصولات به شهر های دیگر و حتی استان های دیگر هستند.

سوال:« دلیل حمایت شما از آقای نوروزی چیست؟»

بارزترین مشخصه ایشان«مردمی بودن و صداقت با مردم» است که دیگر نمایندگان را با این مشخصه کمتر دیدیم.

مردم ما آگاه هستند و فرق بین مسئول مردمی با مسئول گریزان از ارتباط با مردم را می دانند. به نظر من اگر کاری هم انجام نشود، همین ارتباط بی واسطه برای آرامش بخشیدن به مردم کافی است.

مسئله دیگر، بحث قومیت گرایی است که نماینده های دیگر با تمام توان بر این طبل می کوبند. در شهر سنگدوین، زابلی، بلوچ، کتولی، ترکمن و دیگر اقوام مانند برادر کنار هم زندگی می کنند که آقای نوروزی این مهم را به خوبی درک کرده است و در جهت تقویت این اتحاد همواره تلاش می کند.

مسئولان اجرایی کشور، استان و شهرستان باید در کنار مردم و یار و یاور آن ها باشند. کاندیدهای مجلس باید از «وعده وعید های توخالی خودداری کنند.

جناب آقای نوروزی چه در زمان نمایندگی و چه در زمانی که نماینده مردم نبودند، کارهای شاخصی برای شهر سنگدوین انجام داند و به همین دلیل ما و قاطبه مردم شریف این شهر به ایشان رای می دهیم.

انتهای پیام/

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :