سرتیتر اخبار
 

به گزارش زرین نامه:  پس از برگزاری مراسمی به مناسبت نیمه شعبان و گرامیداشت میلاد حضرت مهدی (عج) در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) علی اباد کتول،شایعه کاهش یا پایان بیماری کرونا در شهرستان علی آباد کتول در بین شهروندان منتشر شد در صورتی که شهروندان باید کماکان توصیه های ستاد ملی کرونا را رعایت کنند و فاصله گذاری اجتماعی و مفاد اجتماعی را جدی بگیرند.
دکتر مهدی زنگانه رئیس بیمارستان در این خصوص گفت: این مراسم که با همکاری شورای شهر برگزار گردید در جهت گرامیداشت نیمه شعبان و میلاد حضرت مهدی (عج) و تقویت روحیه پرسنل بیمارستان برگزار شد و این نباید به عنوان جشن پایان کرونا تلقی شود. در طول روزهای اخیر با تدابیر به عمل آمده در سطح شهر و همکاری فرمانداری، نیروهای بسیج و سپاه، شورای شهر و شهرداری، خیرین محترم و همکاری مردم و سایر اصناف در حال کنترل بیماری هستیم و برگزاری مراسم یا هر اقدام دیگری در بیمارستان یا سطح شهر به معنای پایان کرونا نیست. چرا که پایان این بیماری مشخص نیست و در صورتی که شهروندان به توصیه ها عمل نکنند دوباره با موج افزایش بیماری روبرو خواهیم شد و حتی در چند روز اخیر هم شاهد افزایش مراجعات و بستری ها در بیمارستان بودیم.
ایشان در حال حاضر فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی را تنها راه مقابله با این بیماری ذکر کرد و افزود: با توجه به اینکه هنوز دارو یا واکسنی برای این بیماری کشف نشده است، در حال حاضر منطقی ترین شیوه در مواجهه با این بیماری پیشگیری است و شهروندان محترم تا جایی که برایشان ممکن است از خانه خارج نشوند و فقط برای امورات ضروری از خانه خارج شوند. هر چند این امر برای بسیاری از خانواده ها به لحاظ اقتصادی مشکلات عدیده ای را به وجود آورده است ولی ذکر این نکته ضروری است که هر قدر روند مقابله با این بیماری بیشتر طول بکشد ، شرایط بد اقتصادی نیز ادامه دار خواهد شد. فلذا کاهش مراجعات به بازار و پرهیز از دورهمی ها و سفر های غیر ضروری به کوتاه شدن این دوران کمک خواهد کرد.
دکتر زنگانه در پایان از همه افرادی که در این مدت نسبت به کادر درمان و پزشکی، پرستاران ، پزشکان، پرسنل مراکز درمانی ابراز محبت کردند ، قدردانی نمود و برای همه افراد جامعه سلامتی و تندرستی آرزو نمودند.

دیدگاه‌ها   

+2 #1 علی 1399-01-25 08:10
از کادر درمان و پزشکی شهرستان علی آبادکتول علی الخصوص ریاست محترم بیمارستان بقیه الله الاعظم شهرستان دکتر مهدی زنگانه کمال تقدیر و تشکر را دارم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :