سرتیتر اخبار
 

به گزارش زرین نامه، برگزیدگان پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های شمال غرب کشور شب گذشته طی آیینی مجازی که از دبیرخانه این رویداد فرهنگی در اردبیل و از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام پخش شد، معرفی شدند.

این جشنواره در سه بخش اصلی شامل خبر، یادداشت، سرمقاله، گزارش، مصاحبه، تیتر، تک عکس، گزارش تصویری و صفحه آرایی، بخش جنبی شامل مدیریت شهری(شهر انسان‌محور) و بخش ویژه شامل 2 محور فرهنگ ایثار و شهادت با موضوع سردار شهید قاسم سلیمانی و گام دوم انقلاب تدارک دیده شده بود.

هیات داوران پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های شمال غرب کشور روز گذشته با اعلام نظر نهایی خود در خصوص آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره، آثار ارسال شده را به نسبت قابل ‌قبول عنوان کرده و بر داشتن نگاه دقیق به سوژه‌ها و پرداختن عمیق به جزئیات، تاکید بیشتر بر سوژه‌های محلی و بومی، پرهیز از کلی‌گویی و تطویل کلام و تاکید بر رعایت ایجاز، بیان مستند و به‌ دور از حُب و بُغض مسایل و رعایت تکنیک‌های عرصه‌های مختلف روزنامه‌نگاری تاکید کرد.

اکبر قاضی‌زاده‌، فریدون صدیقی‌، محمود مختاریان و مهرداد خلیلی که اعضای هیات داوران این جشنواره بودند، همچنین در بیانیه نهایی خود بر برگزاری کارگاه آموزشی برای آشنایی با شیوه‌های مختلف روزنامه‌نگاری تاکید و اعلام کردند که معرفی آثار برتر به معنای نادیده گرفتن اعتبار و ارزش سایر آثار نیست.

شایان ذکر است وحید حاج سعیدی خبرنگار علی آبادی در بخش سر مقاله حائز عنوان سوم این جشنواره گردید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :