سرتیتر اخبار
 

نشست تخصصی جذب دانشجوی بین المللی در دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان بر اساس تحلیل ظرفیت های موجود و پتانسیل های واحد های دانشگاه آزاد اسلامی استان برگزار شد.

به گزارش زرین نامه، نشست تخصصی جذب دانشجوی بین المللی و بررسی و توسعه زیر ساخت های بین الملل با حضور علاء الدین بروجردی معاون بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان، حق شناس استاندار گلستان، ذوالفقار امیرشاهی نماینده وزارت امورخارجه در استان، آیدا شف سرکنسول جمهوری قزاقستان در گرگان، نمایندگان شهرستان های گرگان و علی آبادکتول، روسای واحدهای استان گلستان و جمعی دیگر از مسئولین برجسته شهرستان و منطقه در سالن جلسات شهید سلیمانی واحد علی آبادکتول برگزار شد.

11233 2


علاء الدین بروجردی معاون بین الملل و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست، با اشاره به زیر ساخت ها و ظرفیت های موجود در استان گلستان و واحد علی آبادکتول اظهار کرد: در حال حاضر 4 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در کشورهای منطقه و فرامنطقه وجود دارد و توسعه این واحد ها در کشورهای مهم از جمله سیاست های سازمان دانشگاه است که به تدریج عملیاتی خواهد شد.

وی ادامه داد: علیرغم قرارگیری در شرایط کرونایی، خوشبختانه شاهد رشد و جذب دانشجو بیش از 500 درصدی بوده ایم.

بروجردی گفت: بیش از 20 هزار دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف در مجموعه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در حال تحصیل هستند، که نشان دهنده توسعه کیفیت در دانشگاه آزاد اسلامی است. امیدوار هستیم فارغ التحصیلان خارجی ما، مبلغان خوبی برای دانشگاه آزاد اسلامی باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت ویژه استان گلستان و همسایگی با کشورهای مهمی نظیر ترکمنستان و قزاقستان و همچنین با عنایت به اینکه بیش از 8 هزار نفر شهروند ایرانی در قزاقستان زندگی می‌کنند و با توجه به فرصت پیش رو و مباحثی که سرکنسول قزاقستان در این نشست تخصصی عنوان کردند و همچنین مطالبی که در جلسه توسط استاندار گلستان در خصوص استفاده از منطقه آزاد اقتصادی اینچه برون در این استان و احداث واحد دانشگاهی در این منطقه مطرح شد، امید است ضمن تکمیل ظرفیت های موجود در شهرستان های علی آبادکتول و گرگان شاهد توسعه جمعیت دانشجویی غیر ایرانی در این استان باشیم.

سیدحسن سیدرضایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول نیز در این نشست با اشاره به پتانسیل های علمی و زیر ساختی این واحد دانشگاهی و همچنین جاذبه های توریستی و طبیعی استان گلستان، عواملی از جمله نرخ مناسب شهریه، فضای آموزشی بسیار ایده آل، وجود امکانات آموزشی پژوهشی و رفاهی، جاذبه های طبیعی و توریستی و همچنین هزینه های مناسب زندگی را از جمله مزیت های رقابتی دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب دانشجوی بین المللی برشمرد.

 

11233 4

11233 1

11233 3

انتهای پیام/ م

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :