سرتیتر اخبار
 

در این مقاله می خواهیم داوطلبین آزمون وکالت بدانند که منابع مطالعاتی استاندارد و مطمئن کدامند، چگونه به مطالعات خود انتظام دهند و اینکه آیا شرکت در کلاس ها و آزمون های آزمایشی مؤسسات در قبولیشان مؤثر است یا خیر؟

اقداماتی وجود دارد که می توان در مواقع فوری و ضروری انجام داد. موبایل شما می تواند یک نجات دهنده زندگی یا یک ابزار فوری برای نجات باشد.

در بعضی از خانواده مرسوم است که پیش از عقد دایم و ازدواج رسمی پسر و دختر، میان آن ها صیغه محرمیت برای طی دوران نامزدی جاری می شود، اما لازم است نکاتی را در این باره بدانیم.

مسئله بعدی که در این میان به نظر می‌آید بحران صندوق‌های بیمه‌ای کشور است. ما نمونه این بحران را در صندوق کارکنان فولاد مشاهده کردیم که کارکنان آن با مشکل مواجه شدند و حتی در پرداخت حقوق بازنشستگی هم این مشکل وجود دارد و هر سه ماه یک‌بار وجهی به آن‌ها پرداخت می‌شود.

 مشکل اساسی این قانون در این امر است که علی رغم گذشت نه سال از تصویب اولیه ی این قانون اجرای آن هنوز جنبه ی آزمایشی دارد در ابتدا چنان که در خود قانون مقرر شده بود قرار بود این قانون به مدت پنج سال به صورت آزمایشی اجرا شود اما پس از گذشت مدت اجرای آزمایشی این قانون هر ساله شاهد تمدید یک ساله ی این قانون توسط مجلس بوده ایم و تا به امروز اجرای این قانون چهار بار تمدید شده است.

متأسفانه شناخت عمومی جامعه نسبت به مسائل فقهی حقوقی فوق‌العاده در سطح پایینی قرار دارد؛ و درنتیجه عدم شناخت قواعد حقوقی بر عرف تکیه می‌کنند، عرفی که از گذشته تا به امروز اجرا می‌شده است و یکسری از کارها را وظیفه زن می‌داند.

خیلی از رانندگان به علت ناشی بودن یا بی اطلاعی از قوانین، بعد از وقوع تصادف دچار سردرگمی می شوند. با این اتفاق علاوه بر اینکه استرس به خودشان و سرنشینان وارد می کنند، باعث ترافیک و مزاحمت سایر راننده ها هم می شوند. البته از این نکته هم نگذریم که چند وقت یکبار قوانین دستخوش تغییراتی می شوند که در بروز این مشکلات بی تاثیر نیست.

در این مطلب می خواهیم بدانیم اگر شخص فاقد گواهینامه، اقدام به رانندگی كند و این امر منجر به تصادف و قتل شود، مقصر حادثه تلقی می‌شود یا نه.

1394.5.28به چک هایی کیفری گفته می شود که تاریخ صدور و وصول آن در یک روز باشد، چک های کیفری قوانین خاص خود را دارند که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

روز : ماه : سال :