سرتیتر اخبار
 

بی مسئولیتی و بی توجهی مسئولین، سبب شده که حتی ساخته شدن جاده ی ابر هم به ذهن احدی خطور نکند، چرا که آقایان دوست ندارند، این جاده مهم، تغییراتی در زندگی و معیشت مردم گلستان ایجاد کند.

به گزارش زرین نامه؛ محمد حسینی در یادداشت ارسالی خود به این پایگاه خبری تحلیلی نوشته است: هر روز بهانه ای می تراشند، یک روز درختان و فضای سبز و روز بعد حشرات مسیر جاده ی ابر را مانع بزرگ برای ساخته شدن این جاده اعلام می کنند، اما همه ی مردم می دانند که محیط زیست بهانه ای بنی اسرائیلی است تا به هر قیمتی شده، آقایان مانع کلنگ زنی این جاده شوند. بنظر این جاده به طرحی کاملاً سیاسی برای آقایان سیاست پیشه تبدیل شده است!

تنها چیزی که در تمام این سال ها از مسئولین محترم عاید مردم استان و علی آباد کتول شده، دروغ و بهانه های بی سر و تهی است که هر روز برای مردمان این دیار، نجوا می کنند.

دیگر برای تمامی گلستانی ها شفاف و روشن شده است که آقایان اصلا میلی برای باز کردن گره ی زندگی مردم نجیب این منطقه ندارند و تمام وعده ها و شعار های انتخاباتی و تبلیغاتی، تنها برای جلب توجه مردمانی است که سال های سال است به ساخته شدن این جاده چشم دوخته اند!

روسای محترم استان تنها خود را موجه و مدافع حقوق بشر و دوست دار طبیعت نشان می دهند و اعلام می کنند که خدمتگزار این مردم هستند در صورتی که کاملا واضح است، آقایان محترم اسیر سیاست شده اند و احزاب چنان طناب محکمی بر گردنشان انداخته اند که نمی توانند برای خلق و در راه خدا گام بردارند و مجبور شده اند فقط و فقط شعار دهند.

جاده ای که همه مردم به خوبی می دانند، علاوه بر کوتاه نمودن مسیر دو استان گلستان و سمنان، چه برکات دیگری برای این دو استان همجوار به ارمغان خواهد آورد.

این جاده از یک طرف مناطق کویری ایران را به گلستان سرسبز متصل می کند تا مردمان خوب این استان ها با مسافرت راحت به گلستان از طبیعت زیبای این استان لذت ببرند و از طرف دیگر، مردمان جنگل نشین، می توانند به راحتی برای کویر نوردی راهی آن استان ها شوند، هرچند برای آقایان تنها چیزی که مهم نیست، آسایش و آرامش مردم است.

جاده ای که علاوه بر تبدیل شدن به شاهرگی تازه برای گردشگری استان، می تواند انقلابی در ترانزیت محصولات کشاورزی گلستان به جنوب و علاوه بر آن با کوتاه شدن مسیر، بازار چه ی مرزی اینچه برون، این منطقه را به یکی از مهم ترین قطب های ترانزیتی کشور تبدیل کند.

البته برای آقایان، اقتصاد و وضعیت معیشت مردمان خوب این استان هیچ اهمیتی ندارد.

آقایان عزیز دلسوز محیط زیستی شده اند و هر روز بهانه ای می تراشند تا با هر قیمتی شده مردم را راضی کنند که این جاده جزء چیزی ضرر، عاید استان نمی کند و واویلا سر می دهند که ایها الناس با ساخت این جاده، جنگل نابود می شود، حیات وحش نابود می شود، اما همه ی مردم به خوبی  می دانند که همین آقایان هیچ اهمیتی برای محیط زیست قائل نیستند و اگر فرصت باشد حاضرند تمام جنگل را به سرمایه داران و زمین خوارن بفروشند تا سراسر جنگل و کوه را تبدیل به ویلا های لوکوس کنند.

لطفا از این آقایان سیاسی پشت پرده که در مسیر ساخت جاده ابر سنگ اندزی می کنند، بپرسید: زمان آتش سوزی های اخیر کجا بوده اید که سوختن صدها هکتار جنگل هم نتوانست حس زیست دوستی شما را بیدار کند. دود این جنگل ها به آسمان هفتم رسید اما از شما جزء سکوت و سکوت چیزی نشنیدیم.

30 سال است که هنوز این جاده ساخته نشده است. هر کسی که از راه می رسد وعده سرخرمنی می دهد که این جاده ساخته خواهد شد اما همچنان هیچ اقدامی جزء بازدید از جاده صورت نگرفته است.

جاده ای که در تمام این 30 سال می شد آن را با دست و بیل و کلنگ ساخت و به بهره برداری رساند، متاسفانه همچنان به یکی از آرزوی های مردم این منطقه تبدیل شده است.

مسئولین محترم، توجیح های شما برای مردم نان و آب نمی شود و هیچ گونه تغییری در زندگی معیشتی مردم استان ایجاد نمی کند، لطفا دست از لجاجت و سنگ اندازی در مسیر این طرح بردارید، شاید این جاده بتوان زندگی خیلی ها را از لحاظ شغل و در آمد تغییر دهد.

لطفا بگذارید مردم استان نفس بکشند.

نویسنده: سربازی از دیار کتول

انتهای پیام/ ت

دیدگاه‌ها   

0 #24 علی 1399-01-25 08:27
من یکی از اهالی دهنه زرین گل هستم وبا احداث این جاده به شدت مخالفم و دیدگاه اکثریت و به جرئت میگویم همه اهالی دهنه زرین گل هم این چنین است
نقل قول کردن
+1 #23 علی محّمد غلامی 1394-10-30 13:00
دوستان عزیز : بنده 38 سال سن دارم و تا الان که به این سن رسیدم همش بحث قوم و قوم گرایی و بحث کتولی و شاهرودی بوده ! بسه بسه بسه..... دوستان داریم لطمه اش رو می خوریم ولی خودمون رو زدیم به قول معروف به کوچه علی چپ .
دوستان عزیز همه با هم برادریم و دوستیم چرا به دیگران اجازه می دهیم که با تاًثیر گذاشتن روی افکارمان به شخصیت و شعور مون توهین بشه !
چرا ما بایس مستمسک دست دیگران قرار بگیریم ؟!
چرا بایس آویزگاه دست بعضی از فرصت طلبها که فقط و فقط بفکر امیال و اهداف شخصیشون هستن بشیم .
نقل قول کردن
+5 #22 پیام 1394-02-17 13:28
سلام مرتضی جون خوبی؟
خواهش میکنم ، انجام وظیفه اس ، ناسلامتی سایت شهرمه ، تنها کاری از دستم برمیومده :)))
مرتضی جاده ابر یک امر سیاسی اس ، اما بدلیل انتخابات نیستش که !
پس راه رونق شهر چیه مرتضی؟
جاده ابر ، خیلی میتونه به صرفه باشه برای علی ابادی ها
نقل قول کردن
+3 #21 مرتضی تجری 1394-02-15 00:54
متاسفانه فضای فکری غالب درسطح شهر به گونه ای شده که فکر افرادمشغول جاده ابر شده .این درحالی که برخی از افراد چشمانشان رو بر مشکلات زیاد شهر بستن واز خواسته ای اصلی تر شهر غافل ماندند.توسعه شهر ما باید ازدرون باشه نه اینکه منتظر احداث جاده ابر باشیم.از نظر شرایط زیست محیطی بنده اطلاعی ازآن محیط ندارم ونظر کارشناسان امر رو بهش احترام میزارم.اما اینقدرنگرانی رو دارم که شرایط زیست محیطی وحشتناکی در انتظارکشور ماست.ضمن اینکه شاهرود یکی از اولین شهر های ایرانه که در آینده خیلی نزدیک با مشکلات کمبود آب بسیار ویران کننده مواجه میشه. واین ها همه تبعات بسیار سختی رو باعث میشه که بخواهیم یا نخواهیم دامن گیر شهر ماهم خواهدشد.تشکر
نقل قول کردن
+4 #20 مرتضی تجری 1394-02-15 00:53
درادامه بحث قبلی....
اما متاسفم برای دوست عزیزی که درمورد خانم ابتکار این الفاظ رو بکار بردند اصلا این کار ،کارمناسب وشایسته ای نیست.این که یک عده از افرادشهرمان این فرد رونفرین کردن و ایشان تصادف کرد واقعا مضحک محضه.اما به نظر من مسولین شهر بخصوص نماینده شهر باید موضع خودشو صریح اعلام کنند وبا مردم روراست باشند.آقا پیام توسعه شهر ما وابسته به احداث راه جاده ابر نیست.نسبت به این نوع نگاه کمی تامل کنیم.....
نقل قول کردن
+4 #19 مرتضی تجری 1394-02-15 00:52
سلام دوست عزیز آقا پیام
تشکر میکنم ازاینکه وقت گذاشتی مطلب رو نوشتی.امادر مورد مطلب باید بگم تا یک جاهایی باشما موافقم.اینکه در زمان آتش سوزی های جنگل گلستان کم کاری زیادی صورت گرفت ،اینکه افرادی با وعده هایی انتخاباتی بدون بررسی قبلی درمورد این جاده بخواهند اذهان مردم شهر وبخصوص شاهرودی های عزیز رو درگیر این مسئله کننداصلا کار شایسته ای نیست.دقیقا این مسئله عین سیاسی کاریست!
نقل قول کردن
+3 #18 پیام 1394-02-13 09:46
اینجوریا که معلومه باید گفت: شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ کند دانه دانه !!!!
نقل قول کردن
+8 #17 امین اله منتظری 1394-02-12 01:03
با سلام و تشکر از نگارنده مطلب آقای محمد حسینی و دوستانی که در دفاع از توسعه شهرستان علی آباد کتول به نکات ارزنده ای اشاره کردند و بامید روزی که به این خواسته تاریخی مردم توجه ویژه ای شود و شاهد باز شدن کوتاه ترین مسیر ارتباطی بین دو استان باشیم .
نقل قول کردن
+9 #16 پیام 1394-02-10 01:58
لایک
نقل قول کردن
+11 #15 پیام 1394-02-10 01:57
استان گلستان خواهیم زندگی کرد . اما با بازگشایی جاده ابر دوست گلم .
من یک کتولی هستم اما جاده ابر به خوبی میدونم که به رونق شهرم افزایش میده
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :