سرتیتر اخبار
 

نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، مصرف الکل می‌تواند خطر بروز بیماری زوال عقل را تا 39 درصد در افراد زیر 65 سال افزایش دهد.

به گزارش زرین نامه؛ نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان داده است، مصرف الکل می‌تواند خطر بروز بیماری زوال عقل را تا 39 درصد در افراد زیر 65 سال افزایش دهد.

براساس این پژوهش، افرادی که به صورت دائم از الکل استفاده می‌کنند، خطر بروز زوال عقل در خود را تا 3 برابر افزایش می‌دهند.

محققان برای اولین بار درباره ارتباط بین مصرف الکل و بروز زوال عقل پژوهش‌هایی انجام دادند و دریافتند، الکل یکی از مهم‌ترین عوامل بروز زوال عقل در میانسالان و سالمندان است.

براساس یافته‌های دانشمندان دانشگاه ایالتی کلیولند در اوهایو، افرادی که از نظر جسمی و فکری فعال هستند به مراتب کمتر از دیگران در معرض بیماری خطرناک آلزایمر قرار می‌گیرند.

بررسی گسترده پژوهشگران روی پرونده 1 میلیون و 100 هزار بیمار مبتلا به آلزایمر نیز نشان می‌د‌هد، بین مصرف الکل و بروز این بیماری ارتباط کاملا مستقیم وجود دارد.

محققان سازمان جهانی آلزایمر (ADI)، در گزارش سال 2015 خود در لندن پیش‌بینی کردند که شمار بیماران مبتلا به زوال عقل در جهان تا سال 2050 به 131 میلیون و 500 هزار نفر برسد؛ در انگلستان حدود 637 هزار نفر علائم دمانس دارند و هزینه سالیانه مراقبت از آن‌ها 17 میلیارد پوند است.

انتهای پیام/م

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :