سرتیتر اخبار
 

به گزارش زرین نامه؛ حقیقت امر بعد از اینکه عزیزان شرکت هواپیمایی ماهان برایشان مسجل شد که ویروس کرونا یک ویروس با قابلیت انتشار بالاست و رضایت دادند پروازهایشان را به چین و بالعکس لغو کنند، مسئولان ذی مدخل در امور بهداشت هم تلاش بی حد و عددی را برای مقابله با این ویروس خفن آغاز کردند و آن به آن منتظرند تا به محض ورود ویروس به کشور هشیوار با گرز و سنان و حتی دمپایی و جارو رشتی بدان حمله کنند و پک و پوزش را خونین و مالین کنند!

رسانه ملی هم بر اساس وظیفه ذاتی خود دم به دم با زیر نویس های حکیمانه و مدبرانه خلق الله را از مختصات و دامنه خطر آفرینی این بیماری آگاه می کند ، منتهی بیشتر توصیه های صدا و سیما مربوط به دوران پسا کرونا است و نقداً فقط باید ماسک زد و دست ها را شست. که البته با وجود نایاب شدن و گرانی ماسک فعلاً ما داریم فقط تند تند دست هایمان را می شوییم تا یار که را خواهد و میلش به که باشد؟! در جریان هستید که شستن دست همانند معجون آبلیمو عسل، اثرات معجزه آسایی در دفع بیماری های مختلف دارد و شاعر هم در این خصوص فرمده: « تا توانی دم به دم دستت بشوی/ تا نگردی از کرونا زرد روی!» و باقی داستان...

ناگفته نماند استفاده از ماسک و اثر گذاری آن هم مراتبی دارد و به مسایل اقتصادی و میزان اشتها یا سیری ناپذیری مافیا ارتباط دارد.مثلاً اگر دو روز دیگر اعلام شد که ماسک تاثیر چندانی در کنترل ویروس کرونا ندارد یقین بدانید یا مافیای ماسک کلاف را سر در گم کرده یا یک آقا زاده یا مسئول دم کلفت پشت قضیه است که نمی گذارد ماسک ارزان شود و لاغیر ...یعنی چینی ها که مورچه پوزه کوتاه فلس دار و خفاش ماده باردار می خورند، ده روز بیمارستان درست می کنند بعد اینجا مافیای مال مردم خور، ده روزه ماسک را نایاب می کنند! الان هم که بر و بچه های قطعه سازی شرکت اپل تولید ماسک را آغاز کرده اند حتماً دوران جدیدی از مد آغاز می شود. یعنی اگر چند صباح دیگر عکس سلبریتی ها را با ماسک در فضای مجازی دیدید تعجب نکنید ، می خواهند ماسک برند و مارک دار شان را به شما نشان دهند!

با همه این تفاصیل ما معمولی ها ضمانت می کنیم در دوران پسا کرونا هم زیاد برای مسئولان گرفتاری ایجاد نکنیم و در صورت فراگیر شدن بیماری،نیاز نیست مسئولان بیش از حد خودشان را برای تهیه دارو و ماسک به آب و آتش بزنند. ما قول می دهیم علاوه بر این دستمان را کماکان بشوییم، در صورت وخامت اوضاع خودمان را در انباری قرنطینه کنیم و هر بیست دقیقه یک بار خودمان را هم با آب و صابون زرد بشوئیم! به بچه ها و عیال هم سفارش می کنیم « هر کسی در زد بگن من مرده ام / نعش خود را هم از اینجا برده ام!»

نویسنده: وحید حاج سعیدی

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :