سرتیتر اخبار
 

زرین نامه: امروز روز ملی سینما با عنوان سلام سینما است و علی آبادکتول که روزگاری دو سینما داشت حالا سال هاست که سینما ندارد و برای نسل جدید سینما تنها خاطره بزرگترها است‬

به گزارش خبرنگار زرین نامه؛ علی آبادکتول سومین شهرستان استان گلستان و دارای دو سینما از سال های 1332 هجری شمسی بود اما امروز از آن دو سینما بیش از دو فضای متروکه چیزی باقی نمانده است.

در سال 1332 سینما میهن به عنوان اولین فضای فرهنگی هنری در علی آبادکتول افتتاح شد و 24 سال به فعالیت خود ادامه داد اما با آغاز فعالیت های انقلابی مردم و فضای نامطلوب هنری قبل از انقلاب و اکران فیلم های ناسازگار با فرهنگ دینی مردم، شهروندان و انقلابیون در سال 1356 به آتش کشیدند.

دومین سینمای شهرستان علی آبادکتول نیز سینما قدس نام داشت که در سال 1355 افتتاح و تا سال 1384 به اکران فیلم های روز کشور پرداخت.

اما در سال 1384 این سینما دیگر تماشاگری به خود ندید، شب های پر ستاره اش بی فروغ شد و امروز از این سینما نیز متروکه ای بیش باقی نمانده است.

وقتی از شهروندان علی آبادکتول نظرشان را راجع به "روز ملی سینما جویا شدیم"، اظهار کردند: کدام سینما؟ در اینجا غیر از دو فضای متروکه، سینمایی نیست که مردم به آن سلام کنند.

برخی بزرگتر ها در تعریف خاطرات خود سینما با عنوان اینکه سینما در آن روزگار به دلیل کمبود رسانه ها و تلویزیون بخش زیادی از اوقات فراغت آن ها را پُر می کرد، نشست بر روی صندلی های سینما قدس و تجدید خاطرات دوران جوانی را یکی از آرزوهای خود عنوان می کنند.

جوانان نیز در گفتگو با خبرنگار ما گفته اند: خاطره ی سینما را دیگر این روزها باید از بزرگترها بشنویم و دیدن سینما و تماشای فیلم بر پرده ی بزرگ آن در علی آبادکتول به یکی از خواسته های غیرعملی ما تبدیل شده است.

یکی از مسئولین سینمایی این شهرستان نیز در گفتگو با خبرنگار زرین نامه گفت: سینما به دلیل مشکلات مالی و فروش کم تعطیل شد و در حال حاضر در صورت اعلام آمادگی سرمایه گذاران سینما قدس شهرستان علی آبادکتول دوباره ساخته و راه اندازی خواهد شد.

به امید روزی که باری دیگر فعالیت فضاهای فرهنگی و سینمایی با اکران فیلم های خوب، فاخر و اثرگذار در شهرستان علی آبادکتول رونق بگیرد و مردم نیز در روز ملی سینما و دیگر روزهای سال به آن سلام کنند.

 

تصاویر از سینما قدس

 

تصاویری از سینما میهن

دیدگاه‌ها   

0 #5 شکوه 1392-11-19 12:15
سلام

من که به خاطر گرونی بلیط سینما به سینما نمیرم.
هر وقت کار پیدا کردم و ته جیبم پولی پیدا شد اونوقت میرم سینما.
نقل قول کردن
0 #4 رمضان سوخته سرایی 1392-11-11 21:56
با تشکر از گرد آورنده ی گزارش، از مسوولین محترم مربوطه خواستاریم که باهمکاری بخش خصوصی شایسته است این دو مرکز فرهنگی هنری برای تجمع دوستداران هنر سینما وتئاتر را پیگیری جدی کنند تا بخشی از اوقات فراقت جوانان و سایرین پر شود.
نقل قول کردن
+1 #3 امین اله منتظری 1392-11-11 20:50
یاد آنروزها بخیر هر دو سینما در آنموقع محل ترویج بی بندو باری بود و بدست ما به تعطیلی سپرده شد ؛ دهه فجر سالروز ببار نشستن انقلاب اسلامی و بر چیده شدن حکو مت ظلم واستبداد بر ملت ایران مبارک باد .
نقل قول کردن
0 #2 golestan 1392-11-11 12:27
سلام
با تشکر از مطلب خوب شما
این خبر با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد
http://golestanblog.ir/?p=14630
نقل قول کردن
0 #1 کتولی 1392-11-11 11:33
سلام.
من به عنوان یه شخصی که توی علی آباد زندگی میکنم نمیدونستم که دوتا سینما داریم، تا جایی که میدونستم این بود که یه سینما در سی متری هست همین..
سینمای دیگری نمیدونستم داریم یانه..
ایکاش شهرما هم مثل دیگر شهرها سینما داشت.
ایکاش به این تفریحات مون رسیدگی میشد...
افسوس....
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :