سرتیتر اخبار
 

استاندار گلستان گفت: تاکنون ۶۱۲ میلیارد تومان تسهیلات برای رونق واحدهای تولیدی در استان گلستان پرداخت شده است.

به گزارش زرین نامه؛ حسن صادقلو در همایش تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان در دانشگاه شمس گنبدکاووس اظهار داشت: اگر سیر اقدام دولت را مرور کنیم برجستگی زیادی در راستای اقدامات اقتصادی می‌بینیم و اگر بخواهیم قضاوت کنیم حتما باید مرور کنیم.

وی افزود: بدخواهانی وجود دارند که امید و اعتماد و مشارکت مردم را از بین ببرند و این مسئله مهم است زیرا مثلث امید، اعتماد و مشارکت در حوزه کار شما بسیار مهم است.

استاندار گلستان تصریح کرد: یک شخص اقتصادی باید امید داشته باشد و برای تداوم امید نیاز به اعتماد و مشارکت است.

صادقلو اظهار کرد: رئیس جمهور در بدو انتخاب بنده خواستار استاندار توسعه‌ای بود و آنچه بیان می‌شد مقوله اقتصاد و توسعه آن و دغدغه سرمایه‌گذاران بود.

وی ادامه داد: 85 درصد اقدامات دولت در راستای بحث‌های اقتصادی و توسعه‌ای بوده و در دفاع از این مسئله از یک نقشه راه پیروی کرده و نخستین رمز در توسعه صادرات این بود که نگاه دنیا و رفتار جهان را نسبت به خودمان تغییر داد و دیدید که مذاکرات سختی با قدرت‌های بزرگ انجام داد و نتایج بزرگی دیدید.

استاندار گلستان اظهار داشت: بیش از 500 مورد کارگزار با خارج پیدا کردیم و در این رابطه فضای جهانی نسبت به ما فضای دیگری شد و اعتماد در جوهره روابط شکل گرفت و ما باید از این فرصت خوب استفاده کنیم.

صادقلو افزود: باید ادبیات و کلید واژه صادرات را در کارگاه‌های مختلف در خودمان مرور کنیم و یکی از آسیب‌های جدی در حوزه صادرات این است که هر بنگاه کوچک اقتصادی به تنهایی وارد حوزه صادرات می‌شود.

وی اظهار کرد: یکی از نکاتی که اتاق بازرگانی باید مورد توجه قرار دهد این است که باید مجموعه‌های قدرتمندی که آموزش دیدند وارد صادرات شوند و صادرات یک علم است و نیاز به تجربه، زبان دارد و گاه یک لغت سبب خسارت در روابط می‌شود.

استاندار گلستان گفت: هر تولیدکننده نمی‌تواند صادرکننده باشد و باید صادرکننده و صادرات قدرتمند تشکیل دهیم.

وی گفت: تاکنون 23 کارگروه تسهیلات و رفع موانع تولید در استان برگزار شده که در 22 کارگروه شخصا حضور داشتم و تاکنون به 312 واحد تولیدی 384 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم که علاوه بر این به 220 واحد تولیدی به صورت مستقیم مبلغ 228 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که در مجموع در یک ‎سال 612 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که بیشترین آن در سال جاری بوده است.

صادقلو درباره مشکلات بخش تولید اظهار کرد: یکی از مشکلات بخش تولید افزایش هزینه تولید است که درصدد هستیم آن را کاهش دهیم.

استاندار گلستان درباره پنجره واحد گفت: از شنبه پنجره واحد در استان تشکیل خواهد شد که هدف آن این است تا استعلامات کمرشکن، فرصت‌سوز و زمان‌گیر و در پیگیری‎ها روابط ناسالم که سبب زیر سوال رفتن منزلت سرمایه‌گذاران می‌شود از بین برود.

وی افزود: باید بتوانیم با کمک تجربیات شما نکات بسیاری را در این پنجره ایجاد کنیم و همه مسائل حاکمیتی را در این پنجره پیگیری کرده و بسیاری از مجوزهایی که سبب شکسته شدن منزلت سرمایه‌گذاران شده را از بین ببریم./ تسنیم

انتهای پیام/م

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :