سرتیتر اخبار
 

رئیس دانشگاه گلستان با گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد، سیره و روش امام خمینی (ره) را راهگشای مشکلات امروز کشور دانست و گفت: یاد و نام امام همیشه یاد آور اتحاد، همدلی و تاکید بر وحدت کلمه، توکل به خدا، دین باوری و خدا محوری در همه زمینه ها بوده است.

در حال حاضر سیاست خطرناک اعتماد به فضا ها و کانال های مجازی که ماندگاری و استناد به آنها در سال های آتی ، به شدت متزلزل و غیر قابل اعتماد است، در بین روسای ادارات زیاد شده است و این اعتماد شکننده به فضای مجازی ( به واسطه وجود مخاطب زیاد که بسیاری از آنها فیک هستند) در آینده تبعات زیادی خواهد داشت!

به گزارش زرین نامه: تقریبا 5 سال از آخرین دوره ای که جشنواره مطبوعات در استان گلستان در دوره ریاست علی اصغر فضیلت برگزار شد، می گذرد. قبل از آن هم یعنی پانزده سال قبل یک دوره جشنواره مطبوعات در دوره ریاست غلامرضا منتظری در استان برگزار شده بود که اگر به همین منوال بگذرد و بازه زمانی ده ساله را در نظر بگیریم 5 سال دیگر ، جشنواره بعدی در استان گلستان برگزار می شود!
در این بین اداراتی هم که جشنواره با رویکرد رسانه برگزار می کردند عطایش را به لقایش بخشیدند تا پازل بی توجهی ادارات به رسانه ها به ویژه رسانه های مکتوب و پایگاه ها و خبرگزاری های رسمی تکمیل شود!
اولین و آخرین جشنواره در نیروی انتظامی با رویکرد رسانه به شش سال قبل یعنی سال 93 در دوره ریاست سرتیب میر فیضی بر می گردد و همچنین دو جشنواره «سلامت و رسانه» در دانشگاه علوم پزشکی با ریاست دکتر ریاحی در سال های 94 و 95 برگزار گردید و با تغییر مدیریت دانشگاه پرونده این جشنواره نیز در دانشگاه علوم پزشکی گلستان بسته شد!
البته پس از حذف جشنواره مطبوعات سراسری و استانی شدن این جشنواره ها، بسیاری از استان ها نظیر استان مازندران، ایلام، یزد و ... همه ساله جشنواره سالانه یا فصلی برگزار می کنند و بعضی استان نیز هر چند سال یک بار اقدام به برگزاری جشنواره مطبوعات می کنند. اما در استان گلستان تنها جشنواره های مطبوعات که به صورت ثابت برگزار می گردند، جشنواره رسانه ای ابوذر است که به نوعی جور اداره کل ارشاد را می کشد و در قالب های مختلف اقدام به برگزاری جشنواره می کنند!

جا دارد مسئولان محترم اداره ارشاد و عزیزان خانه مطبوعات، برگزاری این جشنواره ها را با جدیدت بیشتری دنبال کنند و زمینه معرفی رسانه ها را به ویژه به روسای ادارات فراهم کنند. در حال حاضر سیاست خطرناک اعتماد به فضا ها و کانال های مجازی که ماندگاری و استناد به آنها در سال های آتی ، به شدت متزلزل و غیر قابل اعتماد است، در بین روسای ادارات زیاد شده است و این اعتماد شکننده به فضای مجازی ( به واسطه وجود مخاطب زیاد که بسیاری از آنها فیک هستند) در آینده تبعات زیادی خواهد داشت!
دردمندانه گاهی اوقات روسای ادارات به مصاحبه با ادمین این کانال ها اقدام می کنند یا در مقابل دوربین اینستاگرام قرار می گیرند و این نکته بیانگر پائین بودن سطح سواد رسانه ای و آشنا نبودن با مبانی و اصول حرفه ای رسانه و ظرفیت های آن است. در ایام نوروز در یکی از شهرستان های استان گلستان، شهرداری اقدام به برگزاری یک برنامه اینستاگرامی کرده بود. در زمان مصاحبه یکی از مسئولین تنها 5 بیننده در حال تماشای مصاحبه ایشان بودند و در همان ساعت دختر خانمی بی کلام در حال کشیدن قلیان بود که بیش از 280 نفر بازدید کننده داشت!
مسئولان باید بدانند انتشار اخبار در رسانه رسمی با فضای مجازی تفاوت دارد و قرار نیست از هر ابزاری برای انتشار اخبار و گزارش های رسمی استفاده کنیم.
شاید برگزاری جشنواره های مطبوعات با رویکرد های مختلف در ادارات مختلف بتواند زمینه آشتی ادارات با رسانه های رسمی را فراهم کند.

 

photo ۲۰۲۰ ۰۵ ۲۵ ۱۴ ۵۳ ۱۱

 

photo ۲۰۲۰ ۰۵ ۲۵ ۱۴ ۵۳ ۱۳

به گزارش زرین نامه به نقل از گلستان ما، آیین افتتاح حسینیه عاشقان ثارالله سپاه نینوا استان گلستان ظهر روز دوشنبه با حضور جمع کثیری از بسیجیان و مسوولان در محل معراج الشهدای سپاه شهرستان گرگان برگزار شد.

حسینیه عاشقان ثارالله سپاه نینوا استان گلستان در محل معراج الشهدای سپاه نینوا، جنب درمانگاه امام جعفر صادق (ع) با حضور جمعی از مسئولان و بسیجیان انقلابی و ولایی استان گلستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی را به بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز که صبح روز پنجشنبه در شهر گرگان برگزار شد، آن را قرائت کرد.

رئیس سازمان بسیج رسانه گلستان از انتشار فراخوان ارسال آثار به پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان خبر داد و گفت: اختتامیه این دوره از جشنواره دی ماه امسال برگزار می‌شود.

روز : ماه : سال :