سرتیتر اخبار
 

بانک مهر ایران در تفاهمنامه ای با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تأمین بخشی از منابع لازم برای طرح مسکن جوانان در استان گلستان را بر عهده گرفت.

حجت الاسلام دیلم گفت: یکی از اصول اساسی انقلاب اسلامی ایران مقابله با ظلم و ستم است.

به گزارش زرین نامه به نقل از تسنیم سید محمد حسینی صبح امروز در نشست با مدیران کمیته امداد و بهزیستی استان درباره وضعیت ساخت مسکن برای مددجویان تحت پوشش این نهادها اظهارداشت: در جریان سیل سال گذشته حدود 22 هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان خسارت دید که بازسازی این واحدها خردادماه امسال به پایان رسیده است.

وی گفت: از این تعداد افزون بر 14 هزار واحد مسکونی با اعتبار 185 میلیارد تومان تعمیر شد و بیشتر از 7 هزار و 700 واحد مسکونی عمدتا در مناطق روستایی استان بازسازی شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان افزود: قرار بود جشن پایان بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده کشور تیرماه امسال در گلستان و با حضور مسئولان کشوری برگزار شود، اما به علت شیوع کرونا این مراسم به تأخیر افتاد.

وی ادامه داد: برهمین اساس قرار شد تا پایان مهرماه این مراسم با حضور مسئولان برگزار شود و واحدهای مسکونی سیل‌زده کشور از سوی رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری برسد.
50 درصد واحدهای مسکونی در روستاهای گلستان بیمه حوادث شدند

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از مرز ایران و آذربایجان / نشست اعضا برای بررسی آسیب به مناطق مسکونی ایران

استاندار خراسان شمالی: 1536 واحد مسکونی برای سیل‌زدگان "راز و جرگلان" احداث می‌شود

حسینی با اشاره به انجام کامل تعهدات ساخت مسکن برای مددجویان امداد و بهزیستی گفت: در سیل پارسال به 5 هزار و 700 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی ره و بهزیستی خسارت وارد شد که همه این واحدها بازسازی شده‌اند.

وی همچنین به ساخت منازل مسکونی ویژه محرومان اشاره کرد و افزود: سهمیه استان در این طرح 3 هزار واحد مسکونی است که یکهزار و 607 واحد آن شامل 331 واحد برای مددجویان بهزیستی و یکهزار و 286 واحد دیگر مربوط به مددجویان امداد است.

انتهای پیام/ 

به گزارش زرین نامه: وحید حاج سعیدی در یادداشتی نوشت: تقریباً سه دهه از اجرای طرح کلان و ماندگار ساخت زائر سرای دانش آموزی مشهد که در آن زمان از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران طراحی شده بود می گذرد. در طول ساخت این پروژه به همت دانش آموزان و فرهنگیان و عشق ابدی مردم این دیار به پابوسی حرم رضوی، سرمایه مناسبی گردآوری شد و این اردوگاه در فضایی مناسب احداث و راه اندازی شد و رویای چند ساله فرهنگیان و دانش آموزانی که از خطه سر سبز شمال به پابوس و زیارت حرم رضوی مشرف می شدند، محقق گردید.  

پس از سال 1376 که استان گلستان نوپای تشکیل گردید و تعدادی از شهرهای شمال از مازندران جدا شدند، سهم استان گلستان از این زائر سرا یک سوم اعلام گردید و دو سوم باقیمانده نیز در اختیار مازندران قرار گرفت و مقرر شد رئیس زائر سرا از استان مازندران و معاون از استان گلستان انتخاب شوند.

اما ردپای بی مهری و بی توجهی اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران در به رسمیت شناختن حق قانونی فرهنگیان و دانش آموزان استان گلستان از همان روزهای اول تشکیل استان گلستان دیده شد و عملاً این سهم و حق مردم این خطه از زائر سرا مشترک نادیده انگاشته شد. تا جایی که در مقطعی نماینده استان در زائر سرا یا همان معاون به دلیل شرایط خاص حاکم برفضای مدیریت اردوگاه، زائرسرا را به حالت اعتراض و قهر ترک نموده و به استان بازگشت. علی رغم ترک اعتراض آمیز معاون اردوگاه هیچ اقدامی مبنی بر اصلاح روند از سوی اداره کل مازندران صورت نگرفت و به نظر آنها منتظر چنین رویکردی بودند! معاون اردوگاه حتی واحد مسکونی اختصاص یافته به خود را تخلیه نکرد و اثاثیه منزل را نیز با وجود گذشت قریب به دو سال به گرگان انتقال نداد تا آخرین جای پای سهم الشرکه استان گلستان در این زائرسرا محو نشود!

اما امروز پس از گذشت سالها، کارشکنی ها به اوج رسیده است و عملاً سهم الشراکه استان گلستان از این پروژه به فراموشی سپرده شده است و اعتراض های فرهنگیان راه به جایی نبرده است.

قطعاً ورود به بحث شرعی این مقوله و رضایت یا عدم رضایت افرادی که در ساخت این پروژه سهیم بودند، در صلاحیت راقم این سطور نیست ولی آنچه که مسلم است، بحث حقوقی منافع تضییع شده مردم گلستان که در آن سال ها با شور و شوق در ساخت این پروژه سهیم شدند، موضوعی نیست که بتوان به سادگی از آن عبور کرد.

جا دارد مسئولان استان  گلستان با استفاده از تمام ظرفیت نسبت به تثبیت و به رسمیت شناختن سهم استان گلستان از این پروژه بزرگ اقدام کنند و مانع از تضییع حقوق جامعه بزرگ آموزش و پرورش شوند.

هر چند اخیراً این موضوع در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان که با حضور نمایندگان استان و معاون حقوق و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، از سوی نماینده علی آباد کتول مطرح و خواستار پیگیری از طریق وزاتخانه شدند ولی ضرورت دخالت استاندار، نماینده ولی فقیه و سایر نمایندگان و افراد صاحب نفوذ در استیفای حقوق تضییع شده آموزش و پرورش بیش از پیش ضروری می نماید.

به هر روی آنچه که در این حوزه اتفاق افتاده است خوشایند جامعه فرهنگیان و دانش آموزان استان گلستان نیست. تثبیت و به رسمیت پذیرفتن سهم الشرکه استان گلستان در این طرح بزرگ،  نظارت و بازرسی سازمان آموزش و پرورش استان گلستان برعملکرد مالی زائرسرا، دوره ای کردن ریاست زائرسرا، جذب نیرو از گلستان با توجه میزان سهم الشرکه، ضرورت دعوت از نمایندگان آموزش و پرورش گلستان در تصمیم گیری های مربوط به این حوزه، نداشتن نگاه مالکانه به کل مجموعه و ... از عمده خواسته های خانواده بزرگ آموزش و پرورش استان گلستان در این مقوله است.

البته اگر دوستان اداره کل آموزش و پرورش مازندران در برآورده ساختن حقوق حقه و قانونی فرهنگیان و دانش آموزان استان گلستان در استفاده و بهره برداری از زائر سرا، توان یا اراده لازم را در خود نمی بینند، می توانند نسبت به قیمت گذاری به نرخ روز و خرید سهم الشرکه استان گلستان اقدام کنند تا دینی بر گردن شان نماند و خود را مدیون هزاران خانواده فرهنگی و دانش آموز استان گلستان نکنند!

رئیس اورژانس 115 گلستان گفت: مادر باردار گرگانی، نوزاد پسر خود را در آمبولانس به دنیا آورد.

روز : ماه : سال :