سرتیتر اخبار
 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: مادر بارداری که دچار یک مشکل نادر شده بود که یک حاملگی داخل رحم و یک حاملگی خارج رحم داشت، بنده به همراه یک گروه شش نفره، تیمی برای نجات وی تشکیل دادیم و تلاش ها انجام شد اما نهایتا این مادر فوت کرد.

به گزارش زرین نامه به نقل از گلستان ما، عبدالرضا فاضل رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان صبح امروز سه شنبه ۹ مهرماه در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته ۱۱ مرگ مادر باردار در استان داشتیم و این ششمین مرگ مادر باردار در استان گلستان بود و اینکه گفته می شود در راه انتقال به گرگان بود درست نیست.

وی افزود: بنده در مراوه تپه در حال بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی بودم کن این موضوع را به من خبر دادند ، مریض دچار یک مشکل نادر شده بود ، یک حاملگی داخل رحم و یک حاملگی خارج رحم داشت .

فاضل اضافه کرد: وجود جنین در خارج از رحم باعث شد تا به تخمدان فشار بیاورد و پاره شود و خون به صورت لخته شده در آمد. این مریض چون درد داشت به بیمارستان و پزشک مراجعه می کند و دکتر به او می‌گوید که این درد زایمان است و مشکلی نیست ، در سونوگرافی هم چون چند لخته خون بود ، جنین دیده نشد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: این خانم به منزل خود مراجعه می کند اما چون دردش زیاد بود دوباره ساعت سه شب به بیمارستان منتقل می شود و دکتر اسکندریان و دکتر رمضان پور بر تخت وی حاضر می شوند و از دستگاه cpr و تنفس مصنوعی و شوک استفاده می کنند .

وی تصریح کرد: بیمار با هوشیاری ۳ و فشار ۸ به ICU منتقل می شود، همزمان من در مراوه تپه بودم که شش صبح به من گزارش این موضوع را دادند ، به جراح گفتم دوباره ببریدش اتاق عمل چون فشارش بالا و پایین می شد، گفتم بچه را بی خیال بشید ولی مادر را نجات بدهید.

فاضل اذعان داشت: از طرفی مردم در شهرهای کوچک معمولا فکر می کنند اگر گرگان یا تهران ببرند مشکل مرتفع می شود لذا قبول کردیم که به گرگان بیاورند و بنده به همراه یک گروه شش نفره، تیمی برای نجات وی تشکیل دادیم و تلاش ها انجام شد اما نهایتا این مادر فوت کرد، این‌ موضوع خیلی نادر است و حتی برخی حاملگی های خارج از رحم داشتیم که منجر به فوت شده است و این فقط در مرحله سونوگرافی قابل تشخیص است وگرنه خیلی سخت است که پزشک بتواند چنین موضوعی داخلی را تشخیص دهد.

انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :