سرتیتر اخبار
 

قطعاً ماندن در خانه و پرهیز از حضور در مکان های عمومی می تواند به عنوان یک راهکار اصلی و پیشیگرانه در کنترل این بیماری محسوب شود. فلذا شهروندان در صورت امکان مراجعات به شهر و مراکز عمومی را کاهش داده و سعی کنند در هر بار خرید مایحتاج چند روز را خریداری کنند تا از میزان حضور افراد در مراکز خرید و عمومی کاسته شود.

به گزارش زرین نامه: بیماری کرونا در حال گسترش است و با وجود افزایش اقدامات پیشگیرانه، باید بپذیریم این اقدامات ضروری هستند اما کافی نیستند.شهر خلوت تر شده است و گند زدایی معابر در حال انجام است. مردم هم در حدتوان میزان مراجعات به مکان های عمومی را کاهش داده و از برگزاری مراسم شادی و عزا خودداری می کنند. 

هر چند کاهش ساعات کار ادارات به منظور به حداقل رساندن تجمعات امری ضروری است ولی باید اشاره کرد برخی ادارات باید به جای کاهش ساعات کاری سه شیفت کار کنند و برنامه ریزی و اقدامات پیشگیرانه را چند برابر کنند. در واقع مراکز بهداشت، فرمانداری، هلال احمر، نیروی انتظامی، شهرداری ها و روابط عمومی ادارات در این بازه زمانی که باید زنجیره شیوع را قطع کنیم نقش حساس تر و مهم تری دارند و برنامه ریزی در جهت استفاده از تمام امکانات و ظرفیت شهر بستگی به مدیریت و برنامه ریزی در این ادارات دارد.

امید است با جدی تر گرفتن کرونا و احساس خطر کردن، ضمن پرهیز از ترساندن مردم، هشدارهای لازم به مردم در خصوص خطرات شیوع این بیماری ارائه شد تا ضمن خونسردی موارد ایمنی و پیشگیرانه را جدی تر بگیرند. از سویی باید اذعان داشت در حال حاضر مراکز درمانی به ویژه بیمارستان یکی از منابع آلوده کننده محسوب می شوند و قطعاً ابتلا به کرونا در این محیط ها بیش از هر مکان دیگری محتمل است. بنابراین در وهله اول ممانعت از حضور و مراجعات بی مورد و کم اهمیت به این مراکز بسیار ضروری به نظر می رسد.

در حال حاضر قرنطینه بیمارستان به محلی برای رفت و آمد همراحان و ملاقات کنندگان تبدیل شده است و علی رغم نصب بنر و ارائه هشدار های لازم ، کماکان شاهد حضور افراد غیر و همراهان بیماران در این بخش هستیم. شایسته است نیروهای امنیتی و انتظامی در این شرایط بحرانی به مدد کادر درمان و پزشکی شتافته و از مرجعات غیر ضروری به این مراکز بحران آفرین جلو گیری شود.

نکته دیگر برنامه ریزی و آموزش در خصوص قرنطینه خانگی افراد می باشد. قطعاً ماندن در خانه و پرهیز از حضور در مکان های عمومی می تواند به عنوان یک راهکار اصلی و پیشیگرانه در کنترل این بیماری محسوب شود. فلذا شهروندان در صورت امکان مراجعات به شهر و مراکز عمومی را کاهش داده و سعی کنند در هر بار خرید مایحتاج چند روز را خریداری کنند تا از میزان حضور افراد در مراکز خرید و عمومی کاسته شود.

انتهای پیام/

به گزارش زرین نامه به نقل از ماهنامه مشروح اخبار: داوری آثار ارسال شده به جشنواره کشوری شعار کوتاه به پایان رسید و نفرات برتر معرفی این جشنواره معرفی شدند. مهراوه وحدتی از دبستان آوای علم،  افروز جهاندیده از استان فارس و فاطمه برزگر از دبیرستان سما به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند.

یوسف حسینی مدیر دبیرستان شاهد متوسطه دوره اول هدف از برگزاری این جشنواره را در وهله اول تلاش برای حمایت از کارگر، کالای ایرانی و در مجموع اقتصاد کشور عنوان و گفت: برای داشتن کشوری آباد و مستقل باید به اقتصاد توجه ویژه ای داشت و هر قدر بتوانیم دانش آموزان و در مجموع نسل جوان را با ضرورت حمایت از اقتصاد ایرانی آشنا کنیم ، در سال های بعد قطعاً شاهد پیشرفت کشور در عرصه های مختلف خواهیم بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز در سال های اخیر توجه ویژه ای به مقوله اقتصاد داشتند و همین امر باعث شد تا با برگزاری این مسابقه در سطح کشور، علاوه بر تلاش در جهت گام برداشتن در مسیر منویات مقام معظم رهبری ، دانش آموزان استعدادهای خودشان را نیز به منصه ظهور بگذارند. در این دوره از مسابقه که در حدود 400 نفر از دانش آموزان ، فرهنگیان و اساتید دانشگاه سراسر کشور شرکت کردند، شعارهایی با مضامین بسیار جالب و عمیق به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید که حقیقتاً امر داوری بسیار سخت بود. در پایان ضمن تشکر از همه دانش آموزان و مدیرانی که در دانش آموزان را به شرکت در این جشنواره ترغیب نمودند به ویژه مدیریت محترم دبیرستان پروین اعتصامی، دبیرستان سما، دبستان آوای علم و ... امیدواریم که این جشنواره در سال های بعد با موضوعات و محورهای دیگر برگزار کنیم. این جشنواره با حمایت هتل کانیار و پژوهشسرای دانش آموزی شهید دکتر صادقی برگزار گردید. 

مهراوه وحدتی

مهراوه وحدتی دبستان آوای علم ( نفر اول)

photo ۲۰۲۰ ۰۱ ۲۹ ۰۶ ۴۰ ۲۹

افروز جهاندیده استان فارس ( نفر دوم)

photo ۲۰۲۰ ۰۱ ۲۹ ۰۶ ۳۹ ۴۱

فاطمه برزگر از دبیرستان سما ( نفر سوم)

انتهای پیام

 

خطرناک‌ترین پروژه‌ای که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا موفق به اجرای آن در کشورهای عربی شده، نفوذ در فرهنگ این کشورها و ایجاد یک‌سری جریان‌های فکری و ادبی مروج «هیچ‌انگاری» است.

ایرنا گزارش داد: احمدرضا لاهیجان زاده، معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، روز یکشنبه گذشته در یک کارگاه تخصصی پیرامون اکوسیستم خلیج فارس، طی اظهاراتی گفته است: «با همکاری ژاپن، مناطق حساس استان هرمزگان را شناسایی کردیم و می‌خواهیم آن را به تمام خلیج فارس تعمیم دهیم و یک دستورالعمل کلی برای خلیج فارس با هدف حفاظت از محیط‌زیست آن تهیه کنیم!»

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان با بیان اینکه تعداد بستری‌شدگان در اثر بیماری آنفلوآنزا در استان به بیش از یک‌هزار نفر رسیده است، گفت: شب گذشته حجم قابل توجهی از داروهای موردنیاز برای درمان این بیماری وارد استان شد.

به گزارش زرین نامه به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، عبدالرضا چراغعلی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اوضاع استان در خصوص بیماری آنفلوآنزا چندان مناسب نیست، گفت: با اینحال حجم قابل توجهی از داروهای این بیماری شب گذشته وارد استان شد و خوشبختانه بخشی از نگرانی‌های ما در این زمینه برطرف شده است.
وی با اشاره به آمار قابل توجه فوت‌شدگان در اثر بیماری آنفلوآنزا در استان گفت: « تعداد بستری‌شدگان در استان بیش از یکهزار نفر است و تعداد فوت‌شدگان نیز با آماری که به طور رسمی اعلام می‌شود، تفاوت دارد.»
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار افزود: آزمایش این بیماری هم گران است و باید به تهران فرستاده شود، برای همین کار ما را سخت‌تر می‌‌کند.
وی درباره تصمیم روز گذشته کارگروه سلامت درخصوص تعطیلی مدارس استان گفت: استاندار به عنوان رئیس شورای تأمین استان در شورای تأمین دستور تشکیل جلسه بحران را داد و این تصمیم هم بعد از جلسه شورای تأمین استان گرفته شد.
چراغعلی بیان داشت: اکثر قریب به اتفاق مدارس بیش از 10 درصد دانش آموزان روز گذشته غایب بودند، جمع بندی براین شد با توجه به اینکه دمای هوا طی امروز و فردا کاهش می‌یابد، مدارس استان در تمامی مقاطع تعطیل شود. این تصیم کاملا قانونی است و هیچ مرجع حق ندارد اعلام نظر دیگری داشته باشد.
وی درباره تعطیلی دانشگاه‌ها نیز بیان داشت: با روسای دانشگاه‌ها تلفنی صحبت کردم، قرار بر این شد اگر در کلاس‌ها اساتید اعلام کنند که تعدادی از دانشجویان حاضر نیستند، با نظر رئیس دانشگاه می‌توانند کلاس‌ها را تعطیل کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: هر تجمع و مجموعه‌ای که احساس کنیم که زمینه شیوع آنفلوآنزا است، به صورت ویژه درباره آن تصمیم خواهیم گرفت.
وی بیان داشت: حتی بحث شکار پرندگان را در استان ممنوع کردیم با اینکه به شدت تحت فشار شکارچیان مجاز هستیم که پروانه شکار می‌خواهند، انتظار داریم افکار عمومی پشت برخی تصمیمات اجتماعی مدیریت استان قرار بگیرد.

روز : ماه : سال :