سرتیتر اخبار
 

عضو کمیسیون عمران مجلس در خصوص هواپیماهای خریداری شده در دوران بعد از برجام از کشور های اروپایی اظهارداشت" اکنون شرکت ای تی آر متعهد به تحویل دو فروند هواپیمای دیگر شده و مابقی قرارداد با این شرکت به علت حواشی برجام معلق شده است.

به گزارش زرین نامه به نقل از راه دانا ؛ سید هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  در خصوص هواپیماهای خریداری شده در دوران بعد از برجام از کشور های اروپایی اظهارداشت: اکنون شرکت ای تی آر متعهد به تحویل دو فروند هواپیمای دیگر شده و مابقی قرارداد با این شرکت به علت حواشی برجام معلق شده است.

وی با بیان اینکه تکلیف ما با شرکت بوئینگ پس از خروج آمریکا از برجام روشن شده است، افزود: آینده قرارداد با ایرباس نیز به نتایج آتی برجام و ماندگاری اتحادیه اروپا در آن گره خورده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پولی برای خرید هواپیما از سوی دولت به شرکت های سازنده پرداخت نشده است، تصریح کرد: بخش خصوصی طرف قرارداد این شرکت ها بوده و به طور حتم این منابع یا مسترد شده و یا تا زمان مشخص شدن آینده برجام بلوکه خواهد شد.

بهادری با بیان اینکه همه پول خرید هواپیماها پرداخت نشده است، گفت: به ازای هواپیماهای تحویل گرفته شده منابع مالی به شرکت های سازنده پرداخت شده است.

وی همچنین با اشاره به آمادگی شرکت سوخو برای فروش هواپیما به ایران، افزود: باید میزان کاربرد و کارایی این نوع هواپیما در ایران بررسی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سرعت و کیفیت هواپیماهای سوخو حتی جت های این شرکت با ایرباس و بوئینگ قابل قیاس نیست، گفت: اگر به جایی برسیم که مجبور به خرید از روسیه شویم باید به همه ابعاد موضوع توجه شود.

بهادری با تاکید بر اینکه اگر لازم به خرید سوخو یا هواپیمای روسی بود در گذشته به سمت این شرکت برای عقد قرارداد حرکت می کردیم، افزود: حرکت به سمت بوئینگ و ایرباس به علت کیفیت تولیدات آن ها بوده است.

وی ادامه داد: هواپیماهای روسی در کشور ما قابل اطمینان نبوده و تجربه نیز این موضوع را ثابت کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سقوط چند فروند سوخو در خاک جغرافیای روسیه تردد در عقد قرارداد با این شرکت را رقم زده است، گفت: رعایت استاندارد، همخوانی با موقعیت جغرافیای ایران و همچنین کیفیت مولفه های خرید هواپیما از روسیه در صورت نیاز خواهد بود.

بهادری یادآور شد: خرید یا عدم خرید هواپیما از روسیه رابطه خوب ایران و روسیه را تحت شعاع قرار نخواهد داد زیرا امنیت جان مردم بیش از هر نوع مراوده ای اهمیت دارد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :