سرتیتر اخبار
 

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت:‌ افرادی که می‌گویند شاید با مذاکره با آمریکا مشکلی حل شود، آیات خدا را بشنوند. این مذاکره مشکلی را حل نخواهد کرد.

به گزارش زرین نامه به نقل از تسنیم، آیت‌الله موحدی‌کرمانی خطیب موقت این هفته نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه تهران با تاکید بر شناسایی دوست و دشمن گفت:‌ موقعیت امروز انقلاب موقعیت حساسی است. این حساسیت را باید به خوبی درک کرد و به دنبال درک حساسیت ببینیم چه وظایفی که نوعا وظایف سنگینی است، بر دوش داریم.

وی با اشاره به شرایط امروز کشور افزود: موقعیت امروز کشور در برابر دشمن، موقعیت احزاب در زمان رسول خدا است. در مقطعی تمام دشمنان اسلام تصمیم گرفتند و گفتند باید یک دفعه حمله کنیم و ریشه اسلام را بخشکانیم. این تصمیم همگانی را کفار گرفتند، در این زمان یک امتحان بسیار سخت متوجه مسلمین شد.

موقعیت امروز کشور در برابر دشمن، موقعیت احزاب در زمان رسول خداست

وی با بیان اینکه جهان اسلام که علمدارش ایران انقلابی است با یک حمله گسترده از ناحیه دشمنان مواجه شده است، تصریح کرد: دشمنان به رهبری آمریکا علیه ایران دست به دست هم دادند. آنها می‌خواهند این انقلاب را نابود کنند؛ لذا باید آنها را بهتر بشناسیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دشمنان هدف خود را ار بین بردن انقلاب اسلامی قرار داده است،‌ تصریح کرد: خوشبختانه در این بین مقام معظم رهبری در هر مقطعی سخنانی بیدار کننده خطاب به مردم و مسئولان اعلام می‌کنند. در مقام احصا توطئه‌های دشمنان به‌ ویژه آمریکا عربستان و اسرائیل نیستم که البته قابل احصا هم نیست.کم به ایران ضربه نزدند و کم خیانت نکردند. دیدید رئیس جمهور آمریکا چگونه هزاران بچه را از مادرانشان جدا کرد. آمریکا از هیچ جنایتی فروگذاری نمی‌کند، ماهیت آنها ظلم و ستم و جنایت است.

وی در همین زمینه تصریح کرد: امیدواریم این قلدر که همانند عمر‌بن عبدود به میدان آمده، همانگونه که عمر توسط امام‌علی‌(ع) کشته شد، این قلدر زمان نیز توسط علی زمان نابود شود.

آیت‌اللّه موحدی کرمانی اضافه کرد: طبق روایات و آیات قرآن ستمگران هم کورند و هم کر؛ نه می‌فهمند و نه می‌بینند،‌ تجربه‌های تاریخی را هم فراموش کرده‌اند. آنها فکر می‌کنند، می‌توانند قدرت یگانه شوند اما قرآن می‌گوید "مگر دنیا دست اینان است! مگر تدبیر عالم به‌دست اینهاست، مدبر خدا است." خدا ظالمان را به دست مردم نابود خواهد کرد. خداوند حکیم است و سرنوشت نظام هستی را دست باطل نداده است. اهل باطل منتظر لحظه‌ای که حق بر آنها حمله می‌کند و باطل نابود می‌شود، باشند. به یک باره دنیا چشم باز می‌کند و می‌بیند اثری از ظالم و زورگو و ستمگر نیست.

وی تصریح کرد: ستمگران امروز دست به کشتار می‌زنند. به یمن، فلسطین و مظلومان حمله به امید آنکه حکومتشان بماند، حمله می‌کنند، در حالی که با همین ظلم‌ها حکومتشان نابود خواهد شد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه ظاهربینان می‌گویند کار ما (مظلومان) به جایی نمی‌رسد، ادامه داد: اینها غافل از این هستند که دستی پس پرده برای مستضعفان عزت را تدبیر می‌کند و برای ظالمان نابودی را به ارمغان می‌آورد؛ این تدبیر خدا است. داستان اصحاب کهف، داستان عجیبی است. این داستان عده‌ای را معرفی می‌کند که در برابر طاعوت زمان گفتند:"ما نمی‌توانیم این طاغوت را تحمل کنیم، می‌رویم جایی که طاغوت نباشد." به کوه و غار رفتند و دیدید خداوند چه عزتی به این اصحاب داد.

 با تمام وجود باید از آمریکا متنفر و منزجر بود

آیت‌اللّه موحدی کرمانی تاکید کرد: افرادی که می‌گویند شاید با مذاکره با آمریکا مشکلی حل شود، آیات خدا را بشنوند! مشکلی را حل نخواهد کرد. با تمام وجود باید از آمریکا متنفر و منزجر بود. او غیر از جنایت، کاری نکرده است. این کشور به هیچ یک از وعده‌هایش عمل نکرده است. روحیه انزجار از آمریکا و تنفر از او و ایادی‌اش نجات‌دهنده است. خدا گاهی به صورت اعجاز به داد بندگان می‌رسد. دیدید قوم موسی را چطور نجات داد؟ یا در جریان طبس چطور آمریکایی‌ها نابود شدند؟

وی خاطرنشان کرد: خطاب به ترامپ جمله‌ای از حضرت زینب را می‌گویم. حضرت زینب در مجلس یزید به او گفت هر چی می‌توانی در ضربه زدن و اهانت به ما تلاش کن! اما بدان زورت به سر نور خدا نمی‌رسد. آقای ترامپ هر چه می‌خواهی تحریم بکن اما بدان نتیجه تحریم رسوایی تو است.

نتیجه تحریم‌ها رسوایی آمریکاست

به گزارش تسنیم، آیت‌اللّه موحدی‌کرمانی در خطبه اول نماز جمعه نیز با اشاره به پایان یافتن ماه رمضان گفت: امیدواریم در این ماه مبارک، میزان خلوص و تقوایمان را افزایش داده باشیم. البته این تقوا تنها مربوط به ماه رمضان نیست و انسان در هر لحظه باید تقوا داشته باشد.

وی همچنین با نفی ظلم در ماه رمضان تاکید کرد: روزه گرفتن تنها تشنگی و گرسنگی نیست. باید مراقب چشمانمان هم باشیم. باید از نفس‌مان، مراقبت کنیم. مومنان در قیامت با خودشان نور می‌آورند و نورانی هستند. نور مومن راه را برای رسیدن او به بهشت و عبور از صراط باز می‌کند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران خاطرنشان کرد: به این نکات دقت کنیم و حال خوف و رجا را دائما داشته باشیم. مبادا کسی که کار خوبی کرده باشد به آن کار مغرور شود،‌ بگوید من مسجد ساختم و چنین و چنان کردم! وای به حال این آدم،‌ این گونه رفتارها بسیار خطرناک است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :