سرتیتر اخبار
 

در حال حاضر بیش از ۷۶ میلیون نفر یارانه دریافت می کنند که با وجود کاهش بودجه این قسمت در سال آینده نیمی ازاین افراد از گردونه حذف خواهند شد و منابع آن در طرح های عمرانی هزینه می‌شود.

به گزارش زرین نامه؛ در حالی که در بودجه سال ۹۷ سهم بخش هدفمندی یارانه ها کاهش چشم گیری داشته است به همین دلیل باید انتظار داشت به این اوضاع تعدادی از دهک های پردرآمد از لیست دریافت یارانه حذف شوند و این در حالی است که در سال جاری دولت هیچ برنامه ای برای حذف یارانه دهک های پردرآمد نداشته است.

همچنین برنامه ریزی شده تا ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سال ۹۷ یارانه دریافت کنند که سهم کمیته امداد بالغ بر ۴ میلیون، بهزیستی بالغ بر ۳ میلیون و بازنشستگان بالغ بر ۴ میلیون، بیماران خاص ۱ میلیون، زنان سرپرست خانوار ۳ میلیون، گروه های خاص ۱ میلیون، ایثارگران ۱ میلیون، سایر ۱ میلیون نفر است.

در حال حاضر بیش از ۷۶ میلیون نفر یارانه دریافت می کنند که با وجود کاهش بودجه این قسمت در سال آینده نیمی ازاین افراد از گردونه حذف خواهند شد و طبیعتا هنگامی که درآمد دولت از رقم ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها به ۳۷ هزار میلیارد تومان کاهش می‌یابد.

گفتنی است، ماهانه ۶۰۰ میلیارد تومان یارانه به تهرانی‌ها پرداخت می‌شود که خیلی از این یارانه‌بگیران نیازمند نبوده و پس از شناسایی این افراد یارانه آنها در بخش عمرانی هزینه خواهد شد و ای امر بدان معناست که ۵۰ درصد یعنی ۳۰۰ میلیارد تومان این بودجه باید به دولت بازمی گردد.

پیش‌بینی می‌شود هشتاد و سومین مرحله یارانه نقدی بامداد سه‌شنبه ۲۶ دی ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد.

لازم به ذکر است که مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند ماه‌های گذشته ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

منبع:میزان

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :