سرتیتر اخبار
 

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه وقتی در راس مدیریت بانک مرکزی فردی متخصص وجود نداشته باشد نوسانات ارزی رخ می دهد گفت: سوء مدیریت دلیل اصلی این اوضاع کنونی بازار ارز کشور است. سوال ما در مجلس این است ؛ تخصص سیف چیست؟ ما معتقدیم رئیس بانک مرکزی به خاطر عدم اشراف در شرایط کنونی نمی داند چه کاری انجام دهد.

به گزارش زرین نامه، امیر خجسته نماینده مجلس در خصوص مشکلات ارزی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به سیاست های ارزی بانک مرکزی و وضعیت بازار ارز در روزهای اخیر گفت: یکی از دلایلی که به وزیر اقتصاد دو کارت زرد داده شد این بود که آقایان سیاست های کنترلی و نظارتی را به درستی انجام ندادند که30 میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده و ما در مجلس اسناد و مدارک این خروج ارز داریم . این موارد برای مجلس قابل قبول نیست. کرباسیان پیرامون مشکلات ارزی نه درکمیسیون جوابگو بود و نه در صحن مجلس و متأسفانه سوال های ما بی جواب ماند.

نماینده همدان ادامه داد: وقتی مدیران دولتی می گویند خروج ارز را چگونه کنترل کنیم. این مسئله بسیار ناراحت کننده است و به نظر می رسد معضل کنونی باعث ایجاد نوسان بازار ارز شده است. مشکل در کمبود منابع ارز نیست بلکه مشکل مدیریت است.

وی با بیان اینکه مدیران بانک مرکزی نتوانستند بازار را به خوبی مدیریت کنند و متأسفانه همه چیز از دستشان خارج شده اضافه کرد: به خاطر سوء مدیریت شاهد تورم و افزایش قیمت اجناس هستیم دولت و مسئولین اقتصادی کشور باید بازار ارز را کنترل کنند و این مسئله به هر طریق ممکن حل شود رئیس جمهور چندی پیش اعلام کرد از 4 سال گذشته ارز راضی نیستند ایشان ارزیابی را بسیار شفاف بیان کردند علاوه بر این مجلس هم از مدیریت و نوسانات ارزی راضی نیست وقتی اینگونه است باید تیم توانمند اقتصادی روی کار بیاید.

خجسته با اشاره به اینکه وقتی در راس مدیریت بانک مرکزی فردی متخصص وجود نداشته باشد نوسانات ارزی رخ می دهد، گفت: سوء مدیریت دلیل اصلی این اوضاع کنونی بازار ارز کشور است. سوال ما در مجلس این است ؛ تخصص سیف چیست؟ ما معتقدیم رئیس بانک مرکزی به خاطر عدم اشراف در شرایط کنونی نمی داند چه کاری انجام دهد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس اظهار داشت: در قانون بودجه نرخ ارز 3750 تصویب شده اما در مدت کمتر از دو ماه این مبلغ به 4200تومان افزایش پیدا می کند وقتی کمیسیون تلفیق نرخ 3750 را تصویب کرده به چه مجوزی دولت 4200 تومان را اعلام می کند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :