سرتیتر اخبار
 

آیت الله مکارم شیرازی از رییس قوه قضاییه خواست قاطعانه با قاچاق و سوء استفاده های کلان برخورد کند و بر لزوم پرداختن به علت ها تاکید کرد.

به گزارش زرین نامه به نقل از خبرگزاري رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، یاد و خاطره آیت الله شهید مطهری را گرامی داشت.
وی با تبریک روز معلم، به تجلیل از شخصیت مرحوم آیت الله مطهری پرداخت و گفت: ما با استاد مطهری رفاقت داشتیم، مدتی در زندان 15 خرداد شب و روز با هم بودیم و خاطراتی با ایشان داریم.
این مرجع تقلید با بیان این که شهید مطهری شخصیتی شجاع، عالمی فرزانه و دلسوز برای اسلام بود، گفت: صفات برجسته ای در ایشان بود که جمع آن شاید نادر باشد، امیدواریم خدای متعال روح ایشان را غریق رحمت واسعه خویش قرار دهد و بر علو مقام و درجات ایشان بیفزاید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که داد مردم از گرانی ها و تورم بلند است، گفت: واقعا عده ای از مردم فریاد می زنند؛ دولت از یکسو گران می کند و برخی از مردم هم از سوی دیگر.
این مرجع تقلید با اشاره به وضعیت نابسامان و بغرنج بازار گوشت، بیان داشت: در تهران تعدادی از مراکز و رستوران ها به دلیل گرانی ها تعطیل شده اند، این وحشتناک است!
وی با بیان این که دست های مافیایی وحشتناکی برای قاچاق در کار است، خطاب به رییس جدید قوه قضاییه، تاکید کرد: شما با آن شجاعتی که دارید آستین بالا بزنید و با دو چیز شدیدا مبارزه کنید، نخست قاچاق گوشت و گوسفند، دوم سوء استفاده های کلانی که صورت می گیرد.
این مرجع تقلید ادامه داد: در خبرها آمده بود که یک نفر با همدستی افرادی در یک بانک، 500 میلیون دلار ارز 4200 تومانی برای واردات گرفته و تمام آن را در بازار به فروش رسانده است! چه کسی است که این طور جرات می کند؛ معلوم می شود که تنها نیست و عده ای همدست دارد؛ قوه قضاییه باید با این دو گروه شدیدا مبارزه کند.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: اگر این امر محقق بشود و دولت هم دست از گرانی ها بردارد خیلی چیزها تغییر می کند، با گرفتن یک کاسب و تاجر جز مشکلی حل نخواهد شد، اینها مبارزه با معلول است، باید سراغ علت اصلی رفت.
این مرجع تقلید تصریح کرد: با شجاعتی که در آقای رئیسی سراغ داریم امیدواریم با دقت و سرعت و به صورت جداگانه به این مساله رسیدگی کنند تا جلوی این سوء استفاده ها گرفته شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :