سرتیتر اخبار
 

اگر نرسو را برای طبیعت گردی در نخستین روزهای بهاری انتخاب کرده باشی، صبحگاهان از خواب شیرین با اندکی سوز سرما بیدار خواهی شد و آنگاه اول چیز که احساس تو را قلقلک می دهد خنکای نسیم و هوای مه آلود آن است که لذت ماندن را دوچندان می کند.

به گزارش زرین نامه؛ روستای "نرسو" یکی از 13 روستای کوهستانی دهنه محمدآباد بخش کمالان شهرستان علی آباد کتول است که شاید دیدن زیبایی هایش در این روزهای بهاری خالی از لطف نباشد. 

روستای نرسو هم مانند 12 روستای دیگر دهنه محمدآبادکتول ییلاقی است و مردم منطقه بیشتر در 2 فصل نخست سال به این روستا می آیند. بعضی ها اینجا خانه دارند و بعضی دیگر هم که خانه ندارند یا مهمان سرای باز نرسویی ها می شوند و یا در طبیعت چادر می زنند.

خانه های قدیمی تر این روستا گلی و سنگی است اما در سال های اخیر آهن پارها و آجر ها هم به طبیعت زیبای این روستا راه یافته و خانه ها سبک جدیدتری به خود گرفته اند. هر چند همان ها هم که خانه هایشان به سبک جدید ساخته شده، امروز خانه های گلی را ترجیح می دهند و دلشان می خواهد به هر بهانه که شده به مهمانی همسایه هایی که خانه گلی شان دست نخورده باقی مانده بروند تا به یاد کودکی هایشان خاطره زنده کنند.

به هر حال "نرسو" با وجود همه ی تلفیق های سنتی و مدرنیته اش، هنوز روستاست و زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد و همچنان آغوشش برای پذیرایی از گردشگران و ساکنان قدیمی اش باز است.

نرسو در اکثر روزهای پاییزی و زمستانی به دلیل سردی، تنهاست...

 

 

NERSSO 1.jpg - 59.50 کیلو بایت

انتهای پیام/ ت

دیدگاه‌ها   

+2 #5 علی اکبر فرامرز 1394-05-27 11:54
عکاس سر بهوا و بی ذوقی دارین نرسو منظر و چشم انداز قشنگی داره اما عکاستون ..........
به هر روی دستتات درد نکنه بازم قشنگه
نقل قول کردن
+4 #4 علی محمدپور 1394-02-19 04:01
عکس های بسیار زیبایی بود..
خونه ما هم تو بعضی از عکس ها بود..
(-:
نقل قول کردن
+4 #3 استا قدم 1394-01-30 12:32
بسیار عالی بود ولی من اردیبهشت نرسو رو بیتر دوست دارم خیلی رویایی میشه حتما اردیبهشت چند تا عکس هم از نرسو و هم از ییلاقات دیگه بزارین .مچکرم
نقل قول کردن
+7 #2 پیام 1394-01-04 14:13
تصاویر نرسو، تصاویر قشنگیه
بهتره که از همه ی کوه های اطراف بزارید زرین نامه - تا همه بشناسن که چه زیبایی هایی داره شهرمون
نقل قول کردن
+7 #1 پيام 1394-01-02 15:04
سلامممممممم
چه خوشکل
چه عکساي خوشکلي , عکاس کي بوده خداااااا
من نرسو ٢٠ بار بيشتر نرفتم , وافعا جاي قشنگيه
زرين نامه اينو هم ياداور بشويم که روستاي کوهستاني نرسو واسه ي پلنگ ها و اسفندياري ها و مقدم و يه دوسه فاميلي ديگه که يادم نيست زندگي ميکنن در تابستان ...
دوستتون دارم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :