سرتیتر اخبار
 

"گنو" یکی از 13 روستای ییلاقی دهنه محمدآبادکتول است که خنکای نسیم و کوهستان سرسبزش، این روستا را مقصدی دلپذیر برای دوری از گرمای طاقت فرسای تابستان می سازد.

به گزارش زرین نامه؛ روستای گنو با ارتفاع یک هزار و 750 متر از سطح دریا مرتفع ترین روستای دهنه محمدآبادکتول بعد از روستای سیاه مرزکوه و یازدهمین روستای کوهستانی این دهنه است. 

وقتی بر فراز این کوهستان زیبا قرار می گیری، امتداد نگاهت از شمال به کوه های ماهیان و خلیندره، از جنوب به غریب آباد و چجا و از شرق به الستان و نرسو می رسد.

بافت مسکونی گنو را اغلب خانه های قدیمی و کاهگلی تشکیل می دهند اما در سال های اخیر سنگ و آجر هم به این روستا راه یافته و برخی خانه های نسبت به برخی دیگر مدرن تر شده اند.

در 4 کیلومتری روستای گنو نیز بقعه متبرکه امام زاده جعفر (ع) از نوادگان امام زین العابدین (ع) قرار دارد که میعادگاه بسیاری از عاشقان و علاقه مندان به اهل بیت (ع) است.

اغلب فامیلی های خسروی کتولی، خسروی، اسلانی کتولی، ایمانی، میرکتولی که در حال حاضر در شهرستان علی آبادکتول و بخصوص روستای پیچک محله زندگی می کنند، در گذشته ساکن روستای گنو بوده اند، اما با پیشرفت شهرها و روستاهای پایین دست، تقریباً همه ی اهالی این روستا مهاجرت کرده اند و اهالی روستا تنها تابستان ها برای فرار از گرمای طاقت فرسای شهر و روستاهای پایین دست به گنو می آیند. 

روستای "گنو" در فاصله حدوداً 25 کیلومتری شهر فاضل آباد قرار دارد.


عکس از فاطمه گیلک

دیدگاه‌ها   

+3 #1 پیام 1394-04-06 19:01
ااااااااااااااااااخ چه خوشکله
یکم انرژی گرفتم . سرحال شدم .
گنو هم بد نیستا فقط یکمی خیابونش ... :)))
خانم گیلک دستت واقعا درد نکنه که عکس گرفتی ، دل مهندس پیامم شاد کردی
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :