سرتیتر اخبار
 

زرین نامه: آبشار آق سو به فاصله 40 کیلو متری از شهرستان گالیکش و در انتهای شرق پارک ملی گلستان واقع است.

به گزارش زرین نامه؛ در شرقی ترین نقطه استان گلستان، در چهل کیلومتری شهرستان گالیکش، در اواسط پارک ملی و حفاظت شده و به قولی زیست کره گلستان و بعد از عبور از چند پیچ موجود در جاده اصلی و گذر از محدوده ورودی آبشار زیبای گلستان (این آبشار زیبا را در فرصت دیگری به شما عزیزان معرفی خواهم کرد)ورودی این مکان زیبا قابل مشاهده خواهد بود. البته اگر از سمت غرب به شرق در حال عبور باشید در سمت چپ شما می باشد و اگر هم ورود شما از استان خراسان شمالی باشد بعد از عبور از تونل موجود در پارک ملی گلستان و بعد از عبور از چند پیچ و خم جاده و قبل از پلی که بر روی رودخانه گلستان احداث کرده اند در سمت راست شما قرار دارد.

البته این نکته هم قابل توجه است که این مکان طبیعی بسیار زیبا و دیدنی همچنان بکر مانده و تابلو و راهنمایی برای مسافران و افراد در حال گذر از این مسیر وجود ندارد پس باید بسیار دقت کنید که از مدخل ورودی این مکان عبور نکنید.

در ابتدای مسیر ورودی به این مکان اتومبیل ها فقط تا ابتدای جنگل می توانند همراه شما باشند زیرا مسیر رسیدن به این مکان فقط از راه آب بوده و جایی برای ابزار دست ساز انسان وجود ندارد. بعد از پیاده شدن از اتومبیل خود بهتر است که خود را آماده کنید تا با پای برهنه وارد آب بسیار زلال و زیبای این مکان گردید. درختان زیبا و مسن این مسیر که البته در سرتاسر پارک ملی گستان وجود دارند شما را به حیرت می آورند. شما باید در آب به راه خود ادامه دهید و این مسیر آنچنان زیباست که مطمئن هستم که شما مسیری شبیه به این راه را در طول عمر خود ندیده اید، این مسیر بخاطر گذر آب از آن و وجود ریشه های بیرون زده آنها از خاک و گذر آب از روی آنها و رسوب املاح آب بر روی آنها مسیر پلکانی بسیار زیبایی آفریده است.

این مسیر زیبا با وجود عبور آب از روی این پله های ساخت طبیعت به هیچ وجه لیز نبوده و شما با کمال آرامش می توانید با پای برهنه و بدون هیچ وسیله ای به مسیر خود ادامه دهید. بوته های زیبایی که در کناره این رود روییده اند و حیوانات و حشره هایی که بر روی بوته ها و درختان زندگی می کنند، صدای زیبای پرندگان که بر روی شاخه های درختان به آوازخوانی مشغول هستند شما را به ادامه راه تشویق می کنند.

این رود از بین دو کوه زیبا عبور میکند که شما هرچه به راه خود ادامه می دهید این دو کوه زیبا به همدیگر بیشتر نزدیک می شوند و این دره زیبا تنگ تر می شود تا جایی که به آبشار زیبای "آق سو" می رسید. در بالای آبشار آق سو شما می توانید از روی این کوه به کوه روبرویی بروید و این هم یکی از عجایب زیبای طبیعت است.

شما می توانید به زیر آب این آبشار زیبا بروید و از آب این آبشار استفاده کنید، البته جای کوچکی برای شنا وجود دارد ولی از همان نیز می توانید کمال استفاده را داشته باشید.

آب این آبشار از روی خزه های زیبا به پایین می ریزد و به همین دلیل از شدت ریزش آب کاسته می شود و حتی شما می توانید به زیر آب این آبشار بایستید ولی چون بسیار سرد است و آب نیز با قدرت به پایین میریزد توان ایستادن به مدت طولانی را نخواهید داشت.

این هم معرفی این آبشار زیبا که در استان گلستان وجود دارد و بخاطر نبودن اطلاعات کافی در مورد این مکان زیبا تعداد افرادی که روزانه از این مکان بازدید می کنند کم است. البته با وجود این همه زیبایی که اطلاعاتی که من به شما عزیزان دادم قطره ای از دریای بیکران زیبایی این مکان زیبا است و به قول معروف: "شنیدن کی بود مانند دیدن" و شما تا به این مکان زیبا پا نگذارید هرگز نمی توانی تصور کنید که در طبیعت این مکان زیبایی وجود داشته باشد.

آبشار آق سو

آبشار آق سو

آبشار آق سو

آبشار آق سو

آبشار آق سو

آبشار آق سو

آبشار آق سو

آبشار آق سو

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :