خانواده های دارای بیماری پروانه ای صاحب مسکن می شوند

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان از کمک این بنیاد برای خانه دار شدن خانواده های دارای بیماری پروانه ای در روستاها خبر داد.

 به گزارش زرین نامه؛ سید محمد حسینی مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با کمک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خانواده های دارای بیمار پروانه ای صاحب مسکن می شوند.

وی افزود: در ادامه کمک بنیاد برای حمایت از خانه دار شدن اقشار آسیب پذیر، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت مسکن این خانواده های محترم، ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۵ رصد و بازپرداخت ۲۰ ساله و همچنین ۱۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می نماید.

 حسینی با آرزوی شفای عاجل برای همه بیماران، از خانواده های دارای این بیماری خواست تا با مراجعه به بنیاد مسکن شهرستانهای خود از این خدمت بهره مند شوند.

گفتنی است؛ بیماری ای بی یا اپیدرمولایزیس بولوزا یک اختلال ژنتیکی پوست است. در افراد سالم، لایه خارجی پوست توسط قلاب های پروتئینی از جنس کراتین یا کلاژن به هم متصل شده اند و این قلاب ها مانع حرکت جداگانه ی این دو لایه می شوند. اما در افراد مبتلا به بیماری «ای بی» به دلیل نقص در تولید پروتئین، این قلاب ها به درستی ساخته نمی شوند. به همین دلیل کوچکترین عملی که باعث اصطکاک بین دو لایه پوست شود، مانند مالیدن یا فشار موجب تاول و حتی زخم های خطرناک می شود و در ادامه نیز خواهد بود .

انتهای خبر/

نظرات
هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است اولین نظر را شما ثبت کنید
ثبت دیدگاه

ارسال دیدگاه