سرتیتر اخبار
 

در سال های گذشته مسئولین استان سمنان غیر قانونی و بدون اطلاع مسئولین استان گلستان مرز دو استان را از خط الراس به دامنه کوه پایین کشیدند، امروز مردم منطقه باید به حمایت از اصلاح آن برآیند.

به گزارش زرین نامه؛ امیدواریم نماینده محترم که همیشه شعار دغدغه مشکلات کلیدی منطقه را عنوان کرده با پیگیری حقوقی جنگل ابر را به استان گلستان باز گرداند چون برابر پروانه های صادره از سالیان بسیار دور منطقه ابر متعلق به فندرسکی ها و کتولی ها بوده است و هم اکنون هم بخش اعظمی از مراتع بالا دست در اختیار مردم این مناطق قرار دارد که خود گواه یک سند تاریخی است.

نکته دیگر مرز بین گلستان و سمنان است که تنها نقطه اشتراک بین دو استان رشته کوه البرز است. همانگونه که مازندران و گیلان در رابطه با مرز با استان های جنوبی شان رفتار کردند گلستان نیز باید اینگونه رفتار کند نه اینکه جنوب شرقی علی آباد کتول حیاط خلوت شاهرود شود و منابع حیاتی ما را به تاراج ببرند !!!

این مرز که با علامت های قرمز مشخص است همان محدوده جغرافیایی علی آباد کتول است که در سال های گذشته ما را از استان مازندران جدا کرد.

آن خطی که با رنگ تقریبا سفید مشخص است مرزی است که مسئولین سمنان و به ویژه مسئولین شاهرود پس از جدایی ما از مازندران بدون اطلاع مسئولین استان گلستان به صورت کاملا غیر قانونی تغییر دادند.

که این عمل زشت آن ها یک خیانت نابخشودنی است البته گویا در این مدت مسئولین استان گلستان و علی آباد کتول در خواب غفلت به سر می بردند!

همان طور که در تصویر مشخص است در سال های گذشته متاسفانه مرز شهرستان علی آباد کتول به دست مسئولین سمنان تغییر یافته است، این تغییر مرز را که باید تعدی نامید مساحتی بالغ بر 140 کیلومتر مربع از مساحت شهرستان کسر شده یعنی حدود 12 درصد از محدوده ما در غفلت مسئولین گلستان مورد تعرض و تصرف سمنان قرار گرفت. 

شما اگر هم اکنون به دفتر فرماندار محترم علی آباد کتول مراجعه کنید یک عکس بزرگ پشت سر میز کار ایشان وجود دارد که از استانداری گلستان تهیه شده این نقشه همان نقشه ای است که در بالا با خط قرمز مشخص است البته متاسفانه مجموعه استانداری هرگز به دنبال احقاق حقوق حق مردم منطقه نبود.

این همان نقشه جغرافیایی شهرستان علی آباد کتول است که در دفتر فرماندار محترم شهرستان قرار دارد

این پلیگون های زرد رنگ حوضه آبریز علی آباد کتول است

عقل، منطق، عرف و قانون کشور هنگام اصلاح و تغییر مرز حکم می کند که باید آن خط قرمز که مرز جغرافیایی از بدو تولد علی آباد کتول بوده به سمت جنوب و بر روی خط زرد رنگ یعنی مرز آبریز تغییر می کرد نه اینکه خط قرمز را به دامنه کوه تغییر دهند.       

در هیچ جای کشور  مرز دو استان اینگونه نیست!

در این تصویر مشاهد می کنید که علاوه بر جنگل شیرین آباد بخش اعظمی از جنگل الستان را هم شاهرود در تصرف خود قرار داده اکنون کسی نسبت به آنجا حساسیتی نشان نداده است اما چندی دیگر که آمدند چشمه های آن منطقه را ببرند تازه ما باید از خواب غفلت بیدار شویم.   

 تعجب نکنید که در آینده نزدیک در سراسر کشور بگویند برویم به جنگل الستان شاهرود، همانگونه که امروز جنگل های علی آباد کتول را با نام جنگل شاهرود به تمام ایران معرفی کرده اند.

ما باید از استانداری منفعل استان بخواهیم ابتدا مرز سیاسی یعنی همان خطِ قرمز رنگ که از مازندران به ما به ارث رسیده است را پیاده کند و بعد از مراجع قانونی، حق قانونی خود را مطالبه کنیم  یعنی مرز سیاسی را با مرز آبریز مانند تمام همسایگان شمالی مان یکی کنیم. 

اینکه یواشکی 12 درصد حوزه ما را در چارچوب قانون به طور غیر قانونی از مالکیت ما در بیاورند تنها در یک جای دنیا در طول تاریخ مشاهده شده است آن هم سرزمین های اشغالیست و اگر تمام مردان منطقه فندرسک و کتول به خاطر این ننگ از خجالت بمیرند بیهوده نمرده اند.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

روز : ماه : سال :