سرتیتر اخبار
 

زرین نامه: محمد امین خرقانی دانش آموز دبیرستان تیز هوشان گرگان موفق به کسب مدال نقره المپیاد جهانی زیست شناسی در مجارستان شد. اعضای تیم ملی المپیاد علمی زیست‌شناسی برای شرکت در سی‌واُمین المپیاد جهانی به سرپرستی دکتر حسین خانی عازم بوداپست پایتخت کشور مجارستان شده بودند موفق به کسب سه نقره و یک مدال برنز در بین هشتاد کشور گردیدند. محمد امین خرقانی دانش آموز گلستانی این تیم موفق به کسب مدال نقره گردید. خرقانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این اولین مدال جهانی المپیاد زیست شناسی در استان گلستان است که امیدوارم در سال های بعد هم توسط سایر دانش آموزان به دست بیاید. وی در خصوص نحوه انتخاب اعضای تیم گفت: رقابت اولیه بین 40 هزاردانش آموز  صورت  می گیرد و پس از مرحله اول آزمون رقابت بین 1000 نفر ادامه پیدا می کند که 8 نفر برتر موفق به کسب مدال طلای المپیاد می شوند.  و چهار نفر اول به مسابقات جهانی اعزام می شوند.

وی در خصوص رشته بیوتکنولوژی و رابطه آن با علوم مختلف گفت: این رشته با علوم و صنایع مختلفی نظیر محیط زیست و مسائل مربوط به این حوزه، ساخت و تولید داروهای مختلف، سلول های بنیادی و ... ارتباط دارد و قطعاً توسعه این دانش در کشور منجر به پیشرفت و خودکفایی در علوم مربوط به این خواهد شد.

خرقانی در خاتمه از زحمات استاندار گلستان، مدیر کل آموزش و پرورش استان، حسن مقصودلو مدیر زحمتکش دبیرستان تیزهوشان و سایر همراهانی که در این مسیر به ایشان کمک کردند ، قدردانی کرد.

شایان ذکر طی حکمی از سوی مدیر کل آموزش و پرورش گلستان، خرقانی به عنوان مشاور مدیر کل در امور المپیاد ها انتخاب منصوب گردید.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه از ۲۷ مهرماه سال جاری، دو تیم کوچک از طرف این مرکز در کربلا و نجف و ۳ تیم بزرگ در مرز‌های مهران، شلمچه و چذابه به منظور مراقبت از بیماری‌های واگیر و گزارش دهی سریع، استقرار پیدا کرده اند.

زردچوبه به دلیل ویژگی‌های آنتی آکسیدانی قوی خود یکی از مؤثرترین مواد در پیشگیری از سرطانی شدن سلول‌ های بدن به شمار می رود. در این بخش با خواص مختلف زردچوبه آشنا خواهید شد.

وزیر امور خارجه گفت: دولت قبلی آمریکا از سر لطف به ایران وارد مذاکره درباره برجام نشد، بلکه به این خاطر وارد شد که همه راه‌های دیگر را اعم از تحریم‌ها و فشارهای سیاسی امتحان کرده و ناکام مانده بود.

یک منبع محلی در استان نینوا اعلام کرد گروه تروریستی داعش، شهر تلعفر در استان نینوا را یک "ولایت مستقل" از "دولت خلافت" ادعایی اش اعلام کرد.

مشمولین برای دریافت سود سالیانه سهام عدالت باید شماره شبا بانکی مربوط به حساب معتبر و غیر مسدود و به نام خود را وارد سامانه سهام عدالت کنند.

در ابتدایی‌ترین روزهای سال ۹۶ هر لیتر شیر یکی از برندهای پرفروش صنایع لبنی با ۲۰۰ تومان افزایش قیمت برای شیر بطری کم چرب و پر چرب همراه شد و به ۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

گرگان- مصرف گاز خانگی گلستان بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر از میانگین کشور است و کارشناسان معتقدند دلیل آن معماری بی‌ضابطه در استان و نبود فرهنگ سازی در مصرف بهینه انرژی است.

تیم فوتسال «پرسپولیس» علی آباد کتول به عنوان قهرمانی رقابت های فوتسال گرامیداشت دهه فجر این شهرستان دست یافت.

روز : ماه : سال :