سرتیتر اخبار
 

خبر تستی

انتخابات امسال هم در سراسر با حواشی و وعده های سوفسطایی برخی کاندیداها همراه بود. از بساط کباب خوری و رقص و آواز و خوانندگی روی دوش هواداران گرفته تا پیشنهاد ارضای حلال غزیزه جنسی جوانان و توزیع ریمل و لاک و فلش و ... البته انتخابات این دوره در ولایت ما بیشتر از اینکه رنگ و بوی سیاست داشته باشد رنگ و بوی مهاجرت داشت. باور بفرمائید بعد از اعلام اسامی رد صلاحیت شده ها، کوچ دسته جمعی طرفدارانِ کاندیداهای رد صلاحیت شده به سمت و سوی کاندیدای پیروز را، می شد ]بعد از مهاجرت دسته جمعی ایرانیان از وایبر به تلگرام[، بزرگترین کوچ دسته جمعی تاریخ نامید! یعنی این چند روز اگر دنبال کسی می گشتید اولین جایی که به شما پیشنهاد می شد ستاد ایشان بود. در جریان هستید که این مهاجرت و عهد اخوت بستن تا جایی گسترده و عمیق بود که گاهی اوقات برای طرفداران اصلی و واقعی کاندیدای پیروز جا نبود و حتی تعدادی از آنها روی گلگیر و رکاب ایستاده بودند!

البته این فقط یک طرف داستان است و مابقی دوستان هم که در سایر ستاد ها فعالیت چشمگیر داشتند از همان ساعات اولیه شمارش آراء و سنگین شدن کفه ترازو یی، راهنما را روشن کرده و با تغییر عکس پروفایل، نصب پیکسل روی یقه کت، ارسال پیام تلفنی، پیامکی، یواشکی، شفاهی، تلگرامی، حضوری و ... آرام آرام در حال قرار گرفتن در مسیر کاندیدای پیروز و اجرای پلن B یا همان نقشه راه شماره دو هستند! این مدل حمایت و طرفداری که خیلی دِمده و خَز شده است، ما را یاد رویکرد پسا انتخاباتی «مش صادق» می اندازد. حقیقت امر چند سال قبل ما در اداره مان  یک دربان به نام «مش صادق» داشتیم که این شیر پاک خورده ( شاید هم دامداران یا عالیس خورده) خیلی ناقلا بود. مش صادق صبح روز بعد از اعلام نتایج انتخابات ( اعم از شورا ها، مجلس و یا ریاست جمهوری)، وارد اداره که می شد با صدای بلند می گفت: « خدا رو شکر ، کاندیدای ما هم که رای آورد!» ایشان که پا در ستاد هیچ کاندیدایی نگذاشته بود و حتی گاهی اوقات شاید اسم کاندیدا یا کاندیدا های پیروز را هم نمی دانست،  باز هم خود را منتسب به جناح کاندیدای منتخب می دانست و از پیروزی بزرگ سخن می گفت!

در مورد انتخابات اخیر هم باید به عرض برسانیم هر چند کاندیدای پیروز در انتخابات این دوره، مدتی در خارج از استان به سر برده است، ولی حتماً اوضاع سیاسی شهر را رصد فرموده اند و به اندازه کافی روی طرفداران واقعی و طرفداران فیک شناخت دارند و ان شاء الله این بزرگواران اجازه خواهند داد در این دوره از مجلس شورای اسلامی، فعالیت های نماینده از «تلاش» و «پیگیری» به «تامین اعتبار»، «احداث و بهره برداری»، « اخذ ردیف بودجه»، « اخذ بودجه»، «جذب سرمایه گذار»، «بازگشایی یا افتتاح» و در یک کلام  حصول نتیجه منتهی شوند!

زرین نامه: محمد امین خرقانی دانش آموز دبیرستان تیز هوشان گرگان موفق به کسب مدال نقره المپیاد جهانی زیست شناسی در مجارستان شد. اعضای تیم ملی المپیاد علمی زیست‌شناسی برای شرکت در سی‌واُمین المپیاد جهانی به سرپرستی دکتر حسین خانی عازم بوداپست پایتخت کشور مجارستان شده بودند موفق به کسب سه نقره و یک مدال برنز در بین هشتاد کشور گردیدند. محمد امین خرقانی دانش آموز گلستانی این تیم موفق به کسب مدال نقره گردید. خرقانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این اولین مدال جهانی المپیاد زیست شناسی در استان گلستان است که امیدوارم در سال های بعد هم توسط سایر دانش آموزان به دست بیاید. وی در خصوص نحوه انتخاب اعضای تیم گفت: رقابت اولیه بین 40 هزاردانش آموز  صورت  می گیرد و پس از مرحله اول آزمون رقابت بین 1000 نفر ادامه پیدا می کند که 8 نفر برتر موفق به کسب مدال طلای المپیاد می شوند.  و چهار نفر اول به مسابقات جهانی اعزام می شوند.

وی در خصوص رشته بیوتکنولوژی و رابطه آن با علوم مختلف گفت: این رشته با علوم و صنایع مختلفی نظیر محیط زیست و مسائل مربوط به این حوزه، ساخت و تولید داروهای مختلف، سلول های بنیادی و ... ارتباط دارد و قطعاً توسعه این دانش در کشور منجر به پیشرفت و خودکفایی در علوم مربوط به این خواهد شد.

خرقانی در خاتمه از زحمات استاندار گلستان، مدیر کل آموزش و پرورش استان، حسن مقصودلو مدیر زحمتکش دبیرستان تیزهوشان و سایر همراهانی که در این مسیر به ایشان کمک کردند ، قدردانی کرد.

شایان ذکر طی حکمی از سوی مدیر کل آموزش و پرورش گلستان، خرقانی به عنوان مشاور مدیر کل در امور المپیاد ها انتخاب منصوب گردید.

خبر تستی برای ساعت انتشار

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه از ۲۷ مهرماه سال جاری، دو تیم کوچک از طرف این مرکز در کربلا و نجف و ۳ تیم بزرگ در مرز‌های مهران، شلمچه و چذابه به منظور مراقبت از بیماری‌های واگیر و گزارش دهی سریع، استقرار پیدا کرده اند.

روز : ماه : سال :