نقش مهم خانواده و مدرسه در ترویج فرهنگ نماز میان نسل نو

مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان با تاکید بر نقش مهم خانواده در موفقیت طرح های اجرایی در مدارس گفت: همکاری خانواده و مربیان در کنار اجرای شیوه های نوین ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس، می تواند نسل جدید را از لحاظ عقلانی و اعتقادی به نماز علاقمند کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی زرین نامه؛ سید رضا نظری در هشتمین اجلاس نماز استان گلستان گفت: فعالیت ها و مباحث اعتقادی در مدارس بر اساس سند جامع آموزش و پرورش انجام می شود که نماز، یک بخش مهم از آن نماز است. 
وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم چیزی در کشور به فرهنگ تبدیل شود، باید سنگ بنای آن در آموزش و پرورش گذاشته شود، اذعان کرد: طرح «محراب» در یک هزار و 145 مدرسه استان با همکاری 608 روحانی و 537 نفر از اولیای دانش آموزان خوشنام و معتمد روستاها و همکاران فرهنگی ما در حال اجرا است. به این شکل که نماز جماعت به امامت این عزیزان در مدارس اقامه می شود.
نظری با اشاره به طرح «سه میم» به معنای منزل، مدرسه و مسجد در سیستم آموزش و پرورش، گفت: نقش خانواده‌ ها در اجرای موفق طرح های مدرسه، بسیار مهم است. ما امسال در راستای رشد اعتقادی و ترویج فرهنگ نماز میان دانش آموزان، طرح سه میم با محوریت منزل، مدرسه و مسجد را در دستور کار خود قرار دادیم که حضور خانواده ها برای اجرای موفق این طرح، بسیار مهم است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان همچنین با اشاره به حضور هفتگی «آیت الله نورمفیدی» در مدارس مرکز استان و اقامه نماز جماعت و جلسه پرسش و پاسخ با دانش آموزان که از حدود 25 سال پیش آغاز شده، گفت: این طرح در سطح کشور نیز معرفی شده و ما به دنبال این هستیم که آن را در مدارس کل استان اجرایی کنیم.
نظری ویژه برنامه های «بهار بندگی»، «چون و چرا» و «نور چشم» را از دیگر طرح های حوزه نماز در مدارس استان برشمرد و گفت: دوره توانمند سازی معلمان پایه اول ابتدایی در زمینه ترویج فرهنگ نماز نیز امسال در استان برگزار شد که در آن به معلمان آموزش دادیم، چطور دانش آموزان را به شیوه ای درست به اقامه نماز دعوت کنند.

انتهای خبر/

نظرات
هنوز هیچ دیدگاهی ثبت نشده است اولین نظر را شما ثبت کنید
ثبت دیدگاه

ارسال دیدگاه