پخش بیش از 33 هزار دقیقه برنامه نماز محور در «شبکه گلستان»/ پذیرای طرح های خلاقانه در حوزه نماز هستیم

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گلستان از پخش بیش از 33 هزار دقیقه برنامه در حوزه ترویج فرهنگ نماز در این رسانه خبر داد و گفت: در راستای ترویج فرهنگ نماز میان نسل جدید، پذیرای طرح های خلاقانه رسانه ای در حوزه نماز هستیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی زرین نامه؛ رسول شکری نیا در هشتمین اجلاس استانی نماز، با تشریح برنامه های  صدا و سیمای مرکز گلستان در حوزه مباحث اعتقادی و نماز، گفت: سال گذشته 33 هزار و 524 دقیقه برنامه با محوریت نماز اعم از ترویج فرهنگ نماز، اذان معیار، اقامه نماز بزرگان و نماز جماعات جدید، در شبکه گلستان، پخش شد.
وی با بیان اینکه تکلیف خود در زمینه نماز را دائمی می دانیم، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون نیز در مرکز صدا و سیمای گلستان، 10 هزار دقیقه برنامه در حوزه نماز داشتیم که پیش بینی می شود تا پایان سال این عدد به 35 هزار دقیقه برسد.
 شکری نیا با اشاره به گسترش فضای مجازی در جامعه، اظهار کرد: برنامه های صدا و سیما در حوزه نماز، پیوستی 360 درجه ای دارد که علاوه بر برنامه های تلویزیونی، شبکه های مجازی را نیز شامل می شود که این بخش با همکاری مردم در حال اجرا و انجام است.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان گلستان با تاکید بر اهمیت رسانه در حوزه ترویج فرهنگ نماز میان نسل نوجوان و جوان، گفت: از طرح های رسانه ای خلاقانه در حوزه ترویج فرهنگ اقامه نماز استقبال و حمایت می کنیم.


سفیر نماز جماعت باشیم
موسی کیخا سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان گلستان هم در این اجلاس، از برگزاری دوره آموزشی برای 600 دانشجوی این دانشگاه در زمینه شیوه های نوین ترویج فرهنگ نماز خبر داد.
قاسم محمدی مدیر ستاد اقامه نماز استان گلستان نیز در این مراسم با بیان اینکه شیوع کرونا به فرهنگ دینی ما لطمه بزرگی زد، گفت: از همه ی دوست داران نماز تقاضا می کنم که سفیر نماز شوند تا نماز جماعت را در همه ی نقاط استان، با شکوه برگزار کنیم.
انتهای خبر/